Zestaw naczyń emaliowanych

 

Połową sukcesu dobrego gotowania są odpowiednio dobrane naczynia. Każdy miłośnik kuchni potwierdzi, że nie da się przyrządzić przepysznego obiadu w nieodpowiednich, uszkodzonych lub przypalonych garnkach. Chociaż wydaje się, że dobry kucharz powinien potrafić przyrządzić danie w czymkolwiek to jednak ważne jest aby korzystał z dobrych jakościowo naczyń.

Garnki emaliowane w komplecie

emaliowane garnki w zestawach KINGHOFFDobrym wyborem jest zakupienie od razu całego, pełnego zestawu naczyń niż kompletowanie ich pojedynczo. Wiąże się to również z mniejszym kosztem ponieważ zestaw jest zawsze tańszy niż pojedyncze sztuki różnych firm.  Świetnie sprawdzają się emaliowane garnki w zestawach KINGHOFF. Dzięki pełnemu zestawowi mamy pod ręką od razu wszystkie potrzebne pojemności i wielkości naczyń. Garnki dzieli się zasadniczo na trzy kategorie: wysokie, średnio wysokie i niskie. Podział ten jest oczywisty i nie zaleca się aby niewielką ilość składników przyrządzać w za dużym naczyniu, ponieważ bardzo łatwo jest wtedy potrawę przypalić. Podobnie jest kiedy zbyt dużo produktów będziemy gotować w za małym naczyniu. Należy też dopasować wielkość dna do wielkości palnika. Stawianie naczynia na zbyt małym palniku, który nie podgrzewa całego dna skutkuje nierównomiernym gotowaniem się potrawy. Postawienie małego naczynia na dużym palniku może skutkować spaleniem się potrawy lub całego garnka ponieważ ogień sięga za wysoko i oprócz dna nagrzewa również boczne ściany. Jeśli będziemy dbać o nasze garnki, odpowiednio je czyści i najważniejsze nie uszkodzimy ich powierzchni zewnętrznej będą one służyć nam przez wiele lat.

Każdy szanujący się kucharz czy to w domu czy w swojej restauracji powinien zainwestować w idealny do pracy sprzęt. Gotowanie sprawia przyjemność i nie męczy tylko wtedy kiedy odbywa się w odpowiednich warunkach.