Zalety folii typu stretch

Aby towar zakupiony przez klienta danej firmy mógł dotrzeć do niego w dobrym stanie, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu pakowania. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są specjalne folie. Chronią one przesyłkę przed wilgocią, kurzem, czy uszkodzeniami, a także umożliwiają zachowanie dyskrecji.

Zastosowanie folii stretchowej

folia stretchZarządzenie towarami i przygotowanie paczek na magazynach nie mogłoby się odbywać, bez specjalnych materiałów do pakowania. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest decydowanie folia stretch. Folia ta występuje w kilku wersjach, przeznaczonych zarówno do pakowania ręcznego, jak również maszynowego. Jest to folia wykonana z kilku warstw poliuretanu, dzięki czemu jest ona odporna na zrywanie i inne uszkodzenia. Na magazynach tego typu folie wykorzystuje się najczęściej, aby owijać palety z rozmieszczonym na niej towarem. Dzięki temu w ten sposób zabezpieczony towar jest w pełni przygotowany do dalszego transportu i nie ma ryzyka, że spadnie z palety podczas transportu. Folia stretch może być jednak wykorzystywana w wielu różnych innych zastosowaniach. Najczęściej używa się jej również w celu dodatkowego zabezpieczenia przesyłek. Czarna, nieprzejrzysta folia tego typu jest zaś wykorzystywana, aby chronić przed osobami postronnymi informację o tym, co znajduje się wdanej przesyłce. Ogromną zaletą tego typu folii jest fakt, że jest ona całkiem odporna na przetarcia, dzięki temu umożliwia dotarcie do klienta przesyłki w dobrym stanie, również jeżeli chodzi o fabryczne opakowanie danego towaru.

Prace na magazynie muszą być wykonywane jak najszybciej. Stad też do pakowania przesyłek wykorzystuje się materiały proste w użyciu a jednocześnie wytrzymałe. Wydaje się, że tego rodzaju opakowaniem są folie wykonane z poliuretanu.