Wybieraj tylko karmy bezzbożowe dla psów

 

Z jakiegoś niewyjaśnionego powodu nierzadko ludzie popełniają nagminnie karygodny błąd dotyczący żywienia psa. Wielu z nas żyje w przeświadczeniu, że jeżeli nasz pies będzie jadł resztki z obiadu, i od czasu do czasu pierwszą lepszą suchą karmę, to zachowa swoją witalność i zdrowie. To oczywiście bzdura.

Dlaczego karma bez zboża jest lepsza dla naszych psów?

karma bezzbożowa dla psaDecydując się na powiększenie rodziny o tak wspaniałego czworonoga, jakim jest pies musimy się również zorientować dokładnie w temacie jego żywienia. To, że pies jest w stanie zjeść niemal wszystko, nie oznacza, że niemal wszystko jeść może. Najczęstszymi błędami żywieniowymi są takie nawyki jak właśnie, karmienie psa resztkami ze stołu, przekarmianie psa, źle zbilansowana dieta polegająca na dostarczaniu psu zbyt mało, albo zbyt dużo substancji odżywczych, składników mineralnych i witamin, a także karmienie psa najtańszą karmą. Najlepszą karmą będzie karma bezzbożowa dla psa. Podając psu taką karmę mamy pewność, iż jest ona odpowiednia dla naszego czworonoga i zawiera wszystko to, co mu niezbędne do utrzymania go w doskonałej kondycji. Karma bezzbożowa dla psa zawiera dużo mięsa i mało węglowodanów. W jej składzie znajdziemy aż 65% składników pochodzenia zwierzęcego i tylko 35% ziół i warzyw. Taka świetnie zbilansowana karma pozwoli nie tylko utrzymać świetną kondycję naszego psa, ale również zadba o wspaniałą i zdrową sierść, a także zminimalizuje możliwość występowania różnych psich dolegliwości, dzięki temu, że wzmacnia odporność naszego czworonoga.

Pamiętajmy o tym, że złej jakości karmę zawsze poznamy po dużej zawartości zboża, które jest zwyczajnie nie przyswajalne przez nasze psy, a jej częste podawanie skutkuje alergiami, czy biegunkami. Dlatego też zanim zdecydujemy się na kupno karmy, warto poczytać dokładnie jej skład i przeanalizować stosunek białka do węglowodanów.