Współpraca ze znakomitym rzeczoznawcą

 

Dwa lata temu wraz z żoną postanowiliśmy sprzedać duże gospodarstwo rolne w okolicach Warszawy. Odziedziczyłem je po moim krewnym. Niestety ja nie byłem rolnikiem i miałem dobrą posadę na terenie stolicy. Na dodatek nie chciałem wracać na wieś, a budynki zaczęły się niszczyć z braku ich użytkowania.

Porządny rzeczoznawca wycenił stare gospodarstwo rolne

rzeczoznawca nieruchomości warszawaWtedy podjąłem rodzinną decyzję o sprzedaży całego majątku. Jednak nie miałem pojęcia ile to wszystko jest warte. Na szczęście mój przyjaciel z pracy dał mi numer do miejsca gdzie pracuje znakomity rzeczoznawca nieruchomości z warszawy. Człowiek ten miał spore doświadczenie w wycenach i szybko oraz sprawnie radził sobie z każdymi nieruchomościami. Ja jako człowiek, który skupia się głównie na pracy oraz rodzinie nie miałem odpowiednich kwalifikacji co do tego zadania. Po wykonaniu telefonu okazało się, że mam do czynienia z bardzo miłym człowiekiem. Stwierdził, że postara się uporać z tym zadaniem jak najszybciej i naturalnie był zainteresowany naszą dalszą współpracą. Bardzo cieszyłem się z tego przebiegu sytuacji. Oczywiście jak obiecał tak zrobił. Już po trzech tygodniach dostałem kosztorysy oraz szczegółową wycenę prawie każdego elementu znajdującego się na posesji. Teraz mogłem ruszyć dalej i zacząć wystawiać majątek na aukcjach. Zastanawiałem się jak dalej rozegrać tą sytuację. Tak na prawdę chciałem sprzedać ziemię i budynki gospodarcze. Pytanie pojawiało się w momencie czy sprzedać wszystko jako całość czy po prostu oddzielnie.

Na szczęście wszystko i tak miało zależeć od kupujących. Po wystawieniu ogłoszeń w odpowiednich miejscach zorientowałem się, że jest bardzo dużo chętnych. To pocieszyło mnie, ponieważ w pewnym momencie miałem wielkie wątpliwości co do zainteresowanych osób starym gospodarstwem.