Węgiel ze Śląska

Ostatnimi czasy na Śląsku zaczęło powstać coraz więcej firm, które zajmują się sprzedażą węgla na terenie województwa. Jednak jedna z firm jako pierwsza do swojej oferty dodała ekogroszek, który dopiero zaczyna zyskiwać na swojej popularności. Czy aby na pewno nowy produkt pozwoli osiągnąć firmie gigantyczne zyski/

Ekogroszek zaczyna dominować

ekogroszek ze ŚląskaOd nie pamiętnych czasów większość ludzi jako najpopularniejszy sposób na palenie w piecach wybiera węgiel. Mamy tu duże zróżnicowanie, bo jest węgiel kamienny, brunatny, koks a ostatnimi czasu coraz bardziej zauważalny jest ekogroszek. Nie jest to jakaś nowość, ale jedna z firm postanowiła wypromować go do najwyższej rangi. Prowadzone są liczne badania na tego rodzaju węglem i póki co widać, że jest bardziej kaloryczny od tradycyjnego węgla. Jest obróbka wymaga mniej nakłady pracy i pieniędzy w związku z czym cena jest niższa niż zwykłego węgla. Najlepszy jest ekogroszek ze Śląska, gdyż jest produkowany z najlepszych i najczystszych złóż węglowych występujących w całym województwie Śląskim. Z kolei kilka ton tego surowca zostało zakupionych przez inne sąsiednie kraje i informacja zwrotna jak napłynęła do właścicieli firm była jak najbardziej pozytywna. Sprawia to, że za granicą może być on bardzo popularny w związku z czym liczymy na spore zamówienia, podkreśla prezes jednej z kompani węglowych.

Mamy nadzieję, że Polski ekogroszek zawojuje świat i będzie o naszym regionie jeszcze głośniej co pozwoli na zawarcie nowych kontraktów z innymi spółkami węglowymi na jego wydobycie. Taka reklama sprawi, że na pewno sprzedaż zarówno ekogroszku jak i tradycyjnego węgla również pójdzie w górę, a co za tym idzie będzie można podnieść płace górnikom, którzy ciężko pracują przy wydobyciu tego surowca.