Szelki zamiast obroży

Opieka nad psem to ogromna odpowiedzialność. To tak, jakby przez kilkanaście lat mieć w domu około dwu- lub czteroletnie dziecko. Wciąż trzeba mieć oczy dookoła głowy. Mówi się, że duży pies to duży kłopot, a mały pies to mały kłopot. To nieprawda. Każdy pies, bez względu na wielkość i rasę potrzebuje dużo uwagi i miłości.

Przyjemny spacer dzięki dobrze dopasowanym szelkom

sprawdzone szelki dla małych psówWspólny spacer po lesie to sposób na miłe spędzenie czasu właściciela z czworonogiem. Aby rzeczywiście spacer wiązał się z przyjemnością, a nie stresem, należy odpowiednio się do niego przygotować. Najważniejsze jest to, by zapewnić bezpieczeństwo psu. Bardzo często na spacerach w lasach właściciele czworonogów puszczają swoje pupile samopas. Jest to możliwe w przypadku, gdy pies jest ułożony i nauczony komend przywoływania. Młode psy, które są dopiero w trakcie nauki powinny być trzymane na smyczy. Dopasowanie odpowiedniej wielkości obroży lub szelek jest często dość problematyczne w przypadku bardzo małych i bardzo dużych ras. Zawsze lepszym rozwiązaniem niż obroża są szelki. Sprawdzone szelki dla małych psów wspomagają naukę chodzenia przy nodze, uniemożliwiając ciągnięcie na smyczy. Ponadto szelki minimalizują możliwość ucieczki psa – niewielkie rasy, zwłaszcza długowłose nie mają problemu z wyślizgnięciem się z obroży. Dobrze dopasowane, wyregulowane szelki niwelują ten problem. Przy doborze szelek dla szczeniaka, najlepszym rozwiązaniem są szelki regulowane. Dzięki regulacji takie szelki „rosną” razem z psem, dzięki czemu nie jest konieczne ciągłe kupowanie nowych. Na wieczorne spacery poleca się szelki z odblaskami, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo pupila. 

Aby wspólne spacery były przyjemnością, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie psa. Podobnie jak ludzie nie lubią nosić niewygodnych ubrań, tak i czworonogi nie czują się dobrze w za ciasnych lub za luźnych szelkach. Dlatego szelki dla psa powinny być odpowiednio dobrane, by spacery w nich były komfortowe.