Śpiochy dla dziecka latem?

Wielu młodych rodziców nie wie, jak ma ubrać swoją pociechę latem. Często dzieci wówczas padają ofiarami nadopiekuńczości swoich rodzicieli i ubierane są na tzw. cebulkę. Jak wiemy dziecko nieco inaczej odczuwa temperatury niż dorośli, lecz to nie znaczy, że musi latem być aż tak ciepło ubierane.

Latem w śpiochach gołe nóżki!

Półśpiochy bez stópekNasze maleństwa potrzebują opieki i dużego zrozumienia. Nie są w stanie powiedzieć nam czego potrzebują i oczekują, dlatego musimy sami rozważnie obserwować ich zachowanie. Musimy zobaczyć czy dziecko ma suchą pieluszkę, dać mu coś do zjedzenia, pobawić się z nim. Jednak musimy również pamiętać o innej bardzo ważnej potrzebie dziecka, musi ono być ubrane odpowiednio do pogody. Czasem latem widują matki z dziećmi ubranymi aż po samą szyję. Żar leci z nieba, a dzidziuś przybrał już wszystkie kolory tęczy. Oczywiście lepiej ubrać cieplej dziecko, ponieważ nie ma nic gorszego od momentu gdy nam ono zmarznie. Nie można jednak ubierać go we wszystko co mamy pod ręką. Latem świetnym wyborem będą np. półśpiochy bez stópek. Otóż dziecku miło będzie mieć odkryte stópki. Da mu to przewiew, sprawi, że będzie ono czuło lepiej powietrze. To świetny wybór dla dzieci nie tylko już nieco odrośniętych od ziemi, ale również i świeżo przybyłych na ten świat maluszków. Nie bójmy się ubierać je lżej. To również mali ludzie, którzy potrzebują ochłody i odzieży dostosowanej do temperatury. Wielu z nas pamięta jak w dzieciństwie nosiliśmy kilka warstw ciuchów, bo wszyscy uważali, że nam zimno. Nie róbmy tego naszym dzieciom.

Wygodne śpioszki bez stópek to hit na lato. Dla noworodków, ale i nieco starszych pociech. Zapewnią im odpowiednią swobodę i dostęp do powietrza, które idealnie „czuje „się stopami. Dzięki nim nasze dziecko będzie radosne i na pewno nie będzie mu za gorąco.