Specyfika klientów oczami firmy brukarskiej w Sokołowie Podlaskim

Od 12 lat prowadzę firmę budowlaną. Działamy na terenie kilku miast i powiatów. Zauważyłem, że w każdym z okręgów działalności firmy mamy do czynienia z inną specyfiką klientów. Wszystko zależy od tego, jaki jest ogólny poziom życia w danym regionie. Warto to opisać i zastanowić się nad tym, z jakimi klientami ma się kontakt na co dzień.

Specyfika klientów w Sokołowie Podlaskim, a Warszawie

układanie kostki brukowej w sokołowie podlaskimAby opisać specyfikę klientów wybrałem dwie miejscowości. Warszawa to duże miasto, natomiast Sokołów ma charakter bardziej prowincjonalny. Klienci pochodzący z Warszawy są bardziej roszczeniowi. To nie jest wcale negatywna cecha. Biorąc zlecenie od warszawiaków trzeba szczególnie pilnować terminów. Układanie kostki brukowej w Sokołowie Podlaskim ma jeszcze inną specyfikę. Do tych klientów należy podchodzić równie profesjonalnie. Mimo to polecam postawić więcej na jakość. Klientami są głównie osoby, które dorobiły się już swojego majątku i chcą cieszyć się spokojem. Mają oni więcej czasu niż osoby ze stolicy. W Warszawie życie jest o wiele bardziej dynamiczne, a ludzie poświęcają się pracy. A gdzie jest lepiej wykonywać zlecenia? Myślę, że to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu najlepiej jest zatrudniać osoby mieszkające w miejscowości, na terenie której działamy. Będą oni najdokładniej wiedzieć w jaki sposób rozmawiać z ludźmi oraz jak wykonywać poleconą pracę. Takie osoby mają przystosowaną do regionu mentalność. Tak samo należy dobierać kadrę kierowniczą. Oczywiście jeśli ktoś jest uniwersalny, to można pozwolić mu awansować. Jednak takie decyzje trzeba podejmować według własnego uznania.

Aby prowadzić jakikolwiek biznes trzeba poznać grupę docelową. Z doświadczenia wiem, że przy zakładaniu oddziału firmy najlepiej jest pojechać do tej miejscowości i spędzić tam kilka dni. Zdobyte informacje nieraz całkowicie zmieniają długoterminową strategię przedsiębiorczości. Takie badanie pozwala maksymalizować zyski.