Solidny rębak elektryczny

Rąbanie drewna to czynność dość wymagająca. Nie da się ukryć, że kilkugodzinne machanie siekierą jest czynnością, która może pochłaniać naprawdę mnóstwo siły. Szczególnie ciężko bywa wtedy gdy musimy zająć się rąbaniem drewna z gatunku tych najtwardszych. W takim momencie nieoceniona może okazać się rola rębaków elektrycznych, które sprawią że będziemy mogli odstawić siekierę na bok. 

Najmocniejsze wersje rębaków 

rębaki elektryczneDrewno opałowe jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów służących do ogrzewania mieszkań. Jednak nie da się ukryć, że zakupując jeden metr sześcienny drewna zajdzie konieczność jego rąbania by było ono zdatne do spalania w kotłach. Taka czynność to dla wielu osób prawdziwe zmartwienie. Osoby, które na co dzień nie pracują fizycznie a będą musiały zmierzyć się z rąbaniem kilkunastu metrów sześciennych drewna będą miały nie lada wyzwanie. W związku z tym takie osoby mogą zaopatrzyć się w rębaki elektryczne. Sprzęt ten nie jest jednak wyposażony w silnik elektryczny. Kluczowym elementem takiego urządzenia jest wbudowana wewnątrz pompa. Pod wpływem prądu pompa ta zaczyna tłoczyć olej do siłowników dzięki czemu zaczyna być wywierany nacisk na ostrze. Na dzień dzisiejszy niektóre wersje rębaków są w stanie wywierać nacisk przekraczający 15 ton. Pod tak dużym uciskiem pęknie nawet najbardziej twardy kawałek drewna. Ruch ostrza tnącego w rębakach nie jest jednak dynamiczny. Jest to spokojne opadanie jednak pod dużym naciskiem. 

Ogólnie rzecz biorąc rębaki elektryczne są urządzeniami, które mogą nam naprawdę w znacznym stopniu ułatwiać życie. Kupno takiego sprzętu to obecnie wydatek rzędu od 1500zł w górę. Jednak jeśli zależy nam na tym by posiadać niezawodny i bardzo mocny sprzęt to nie warto na tym za bardzo oszczędzać. Obecnie rębaki są sprzedawane już nawet w marketach.