Służbowa weekendowa konferencja na Mazurach

O tym, że jestem urodzonym organizatorem, nikogo z mojego otoczenia nie muszę przekonywać. Do swojego sposoby bycia dopasowałam tez pracę, którą wykonuję. Na co dzień zajmuję się stworzeniem przestrzeni i zagospodarowaniem czasu dla ludzi z mojej firmy. Tym razem otrzymałam od przełożonego wyjątkowo ciekawe dla mnie zadanie.

Jak ciekawie zorganizować weekendową konferencję na Mazurach?

weekendowe konferencje na MazurachPracownicy niechętnie poświęcają swój wolny czas na spotkania służbowe. Szanują prywatne godziny i chcą poświęcić je swoim rodzinom, zainteresowaniom, planom. Jednak w każdej firmie bywają czasem spotkania poza godzinami pracy, na które po prostu nie wypada nie przyjść. Naszej firmie trafiła się okazja uczestniczyć w wyjątkowej konferencji. W Polsce miał pojawić się guru w dziedzinie marketingu – człowiek, na którego pracy wzoruje się prezes naszej spółki. Człowiek ten będzie wykładał na polskiej konferencji pod Olsztynem w ostatnią sobotę listopada. Weekendowe konferencje na Mazurach nie należą do rzadkości, nam jednak nigdy wcześniej nie przytrafiła się taka wycieczka. Kilkunastu pracowników poproszono o udział, aby mogli zyskać ciekawe, cenne doświadczenie. Zarządowi zależy jednak, aby nie odebrali oni tego wyjazdu jako utratę wolnego czasu. Dlatego miałam te konferencję zorganizować tak, aby był to odpoczynek i nauka w jednym. O pomoc poprosiłam managera obiektu, w którym miała odbyć się konferencja. Dzięki jego doświadczeniu zarezerwowaliśmy dla naszych pracowników 2 godziny basenu, dowolny masaż oraz niezobowiązującą kolację poza hotelowym wyżywieniem. Chcieliśmy, aby mogli nieco odpocząć – w końcu to ich weekend. Manager hotelu zapewnił nas, że takie konferencje miewają co tydzień i pracownicy zwykle wyjeżdżają bardzo zadowoleni z pobytu.

Wyjazd przebiegł zgodnie z planem. Wykłady oklaskiwano na stojąco, a i masaże zyskały ogromną aprobatę. Niektórzy pracownicy przyznali się później, że czasem przydaje się także samotny wyjazd – bez dzieci i partnerów.