Słów kilka o zamkach elektronicznych

Zbliża się sezon wakacyjny, niektórzy z nas mają już zaplanowany urlop, inni szukają dopiero inspiracji. Niektórzy zdecydują się na wakacje pod namiotem lub w małym pokoiku u swojskich gospodarzy. Coraz więcej osób jednak wybiera miejsca w których poczuć można prawdziwy luksus i bezpieczeństwo.

Jak działa zamek elektroniczny?

zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznychW dzisiejszych czasach kilkugwiazdkowy hotel w atrakcyjnym kurorcie jest powszechnie dostępny, nie jest to atrakcja tylko dla bogaczy. Natomiast oferta, która jest już właściwie standardem każdego tego typu miejsca godna jest prawdziwych książąt. Na uwagę zasługuje powszechny w użyciu system dostępu do pokoi i innych atrakcji. Warto zwrócić uwagę, że zamki hotelowe nie posiadają dziurki od klucza, są natomiast wyposażone w zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych. Kluczem jest indywidualna dla każdego gościa karta dostępu. A otwiera ona wszystkie drzwi, które mogłyby być dostępne dla klienta. W tym oczywiście wejście do pokoju ale także uruchomienie windy, wejście na siłownię, basen, czy nawet wejście do budynku w środku nocy. Jest to wysoce bezpieczne rozwiązanie, oczywiście dopóki ktoś nam tej karty nie ukradnie. Nową atrakcyjną możliwością jest zbliżeniowe płacenie tą właśnie kartą, odpowiednia kwota jest naliczana na indywidualnym koncie mieszkańca i rozliczana podczas wykwaterowanie. W ten sposób mamy łatwy dostęp do wszystkich dodatkowych atrakcji hotelu. Dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek ewentualnej kradzieży czy zgubienia karty jest możliwość wykupienia dodatkowej usługi polegającej na tym, że czytniki zamków hotelowych będą rozpoznawały wzór linii papilarnych danej osoby.

Przyszłość jest teraz i widzimy to na każdym kroku. Elektroniczne zamki, które dotychczas znaliśmy z amerykańskich filmów to dziś standard każdego szanującego się hotelu. Wszystko to dostępne na wyciągnięcie ręki.