Słomki biodegradowalne zamiast plastikowych

 

Mimo że słomki nie stanowią ogromnego zużycia plastiku, to wciąż produkuje się ich bardzo dużo. Niektórzy z nas kupują je do swojego domu, na różnego rodzaju imprezy, ale oczywiście większość z nich kupują kluby, puby czy kawiarnie. Na szczęście coraz więcej takich miejsc zaopatruje się w słomki biodegrowadalne a my kupujemy do indiwidualnego użytku słomki metalowe, których możemy używać przez lata.

Zalety słomek biodegradowalnych

słomki biodegradowalneWszyscy wiemy, że plastik szkodzi naszej planecie. Jest go tak dużo, gdyż jest bardzo tani w produkcji, tańszy, niż szklane czy też metalowe opakowania. Często torebki foliowe w sklepach są darmowe, a jak coś jest za darmo, to oczywiście bierze się tego więcej. Podobnie jest z plastikowymi słomkami, które w klubach czy kawiarniach są umieszczane w drinkach lub kawie mrożonej. Czasem stoją one na barze i można się nimi poczęstować. Co więcej, czasem do niektórych drinków podaje się nawet dwie plastikowe słomki, gdyż wygląda to efektowniej. Niestety takie zachowania naszej planecie stanowczo nie służą. Zużyciu plastiku powoli sprzeciwia się coraz więcej osób, także zużywaniu słomek. Mimo że jedna słomka to nie tak wiele plastiku, i nikt nie korzysta z nich raczej codziennie, to duże znaczenie miało wideo umieszczone w Internecie, na którym żółwiowi morskiemu wyciągają z nozdrzy plastikową słomkę. Gdyby to słomki biodegradowalne znalazły się w wodzie, tego problemu by nie było.

Codziennie każdy z nas kupuje sporo jedzenia w plastikowych opakowaniach: makarony, jogurty mleka. Idąc do klubu bądź kawiarni, nawet jeśli nie prosimy o słomki, to prawdopodobnie i tak je dostaniemy. Nawet wyjęta z drinka rurka i tak trafi do kosza, dlatego warto zaznaczyć kelnerowi, że prosimy o napój bez słomki, gdyż dbamy o środowisko.