Skuteczne zabiegi dezynfekcji i dezodoryzacji

 

Problemy z czystością powietrza są powszechnie znane. Na niektóre z nich nie mamy wpływu lub nasze działania usuwają je w niewielkim stopniu. Są jednak takie przypadki, że pozbycie się przykrych zapachów z pomieszczeń, ścian lub mebli, chorobotwórczych drobnoustrojów, pleśni i grzybów z naszych pomieszczeń jest w pełni możliwe.

Wykorzystanie ozonu w walce z przykrymi zapachami

ozonowanie warszawaWiększość z nas zna zapach powietrza po burzy, kiedy jest ono krystalicznie czyste. Taki efekt uzyskuje się również stosując ozonowanie warszawa. Ozon jest gazem, który pozwala na przeprowadzenie sprawnej dezodoryzacji oraz dezynfekcji pomieszczeń, pojazdów, mebli, ścian itp., bez użycia środków chemicznych. Zabiegi oczyszczające oraz sterylizujące są ekologiczne, jednak należy pamiętać, że sam ozon jest niezwykle toksyczny i jego użycie wymaga zastosowania szczególnej ostrożności. Ozonowanie skutecznie usuwa m.in. zapach dymu tytoniowego nie tylko z pomieszczeń, ale również z mebli, dywanów itp.. To samo dotyczy woni po pożarze lub powodzi, jak również fetoru pozostawianego przez zwierzęta. Ponadto ozon neutralizuje rakotwórcze związki pierścieniowe powszechnie obecne w organicznych rozpuszczalnikach do farb oraz lakierów. Obok nieprzyjemnych zapachów ozonowanie niszczy skupiska grzybów, pleśni, bakterii, wirusów oraz roztoczy, a także neutralizuje pyłki kwiatowe, które bardzo często wywołują uciążliwe alergie.

Ozonowanie przeprowadza się w celu dezodoryzacji i dezynfekcji przeróżnych pomieszczeń, np. sal szpitalnych, gabinetów SPA, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także żłobków i przedszkoli, hoteli, mieszkań po zmarłych itp.. Zabieg ten sprawdza się również w odkażaniu środków transportu publicznego, np. autokarów, taksówek, wagonów lub samolotów.