Siodełka rowerowe z wkładką żelową

Jednym z najbardziej kluczowych elementów w rowerze oprócz opon i napędu jest siodełko. To ono odpowiada za to, jak komfortowo jeździ się nam na rowerze. Dlatego producenci stosują rozwiązania, mające na celu jak największą poprawę wygody jazdy na dłuższych i krótszych trasach. Jednym z bardzo często stosowanych rozwiązań jest wkładka żelowa, która może być stosowana do produkcji wielu typów siodełek.

Siodełko rowerowe z elementami żelowymi

siodło roweroweTego typu wkładki i elementy, umieszczone pod poszyciem siodełka mogą mieć wpływ na wygodę jazdy zarówno dla osoby amatorsko jeżdżącej na rowerze, jak tej, która pokonuje miesięcznie setki kilometrów. Siodło rowerowe o konstrukcji żelowej jest przede wszystkim niezwykle często polecane osobom, które mają problemy z obtarciami podczas jazdy. Dzięki temu, iż wkładki żelowe pracują i odkształcają się podczas pedałowania, możliwe staje się wyeliminowanie powstawania dyskomfortu, powodowanego przez twarde siodełko. Do typowych objawów zaliczymy obtarcia czy nawet pęcherze, powstałe po dłuższej jeździe. Te wszystkie problemy może zlikwidować odpowiedni dobór siodełka żelowego. Jednak to nie wszystkie jego zalety – ważne jest także, jak siodełko sprawuje się podczas jazdy na nierównościach. Tutaj wespół ze sztycą, często wykonany z karbonu, siodełko może być decydującym elementem, pochłaniającym drgania.

Żel w siodełko posiada także różną grubość, co sprawia, iż może być dopasowywany do ciężaru osoby, która jeździ na danym rowerze. W wielu wypadkach grubość wkładki żelowej jest także dopełniona elastomerami i sprężynami, które dodatkowo pełnią role amortyzującą i poprawiającą wygodę jazdy nie tylko na dalekich trasach, ale także podczas codziennej jazdy po mieście. Wkładka jest zatem idealnym elementem siodełka roweru miejskiego.