Siłownie w parkach

Wiosna już się zbliża dużymi krokami, dni są coraz dłuższe i cieplejsze w związku z czym spora liczba osób zaczyna szukać nowych aktywności fizycznych poza domem. Bardzo popularne ostatnimi czasy są specjalnie siłownie w parkach i na osiedlach. Dzięki nim nie trzeba specjalnie kupować karnetów na drogie siłownie, tylko w słoneczny dzień można za darmo poćwiczyć na świeżym powietrzu. 

Plenerowe siłownie coraz popularniejsze

siłownie zewnętrzne pleneroweJest to nowo powstający trend jeżeli chodzi o siłownie zewnętrzne plenerowe, które można spotkać na większych osiedlach i lokalnych parkach. Sprzęty są zrobione z wytrzymałej stali, także nie straszne im ani deszcz czy śnieg zimą. Jak się okazuje pomysł z siłowniami to istny strzał w dziesiątkę, gdyż najczęściej korzystają z nich osoby starsze lub na emeryturze. Sprawiło to, że wiele osób postanowiło wyjść w końcu ze swoich domów i cieszyć się urokami życia. Dodatkowo, dzięki siłowniom powstało bardzo dużo placów zabaw i budek z jedzeniem, gdyż na owe siłownie w słoneczny dzień wybierają się tłumy. Jak się okazuje jedna siłownia na osiedle jest zbyt mała, bo ciągle są kolejki. Miasto więc podejmować będzie decyzje o budowie kolejnych siłowni w związki z ich tak dużą popularnością. Cieszy na fakt, że osoby starsze wolą wychodzić z domu i dbać o swoje zdrowie niż tylko siedzieć przed telewizorem. W najbliższym czasie każde z siłowni maja być systematycznie powiększane o coraz to nowsze sprzętu, aby zapewnić pełen rozwój mieszkańcom.

Jest to od dawna wyczekiwany pomysł, który miał być realizowany w mieście i wreszcie doszedł do skutku. Do wyboru było również boisko do koszykówki, lecz w głosowaniu mieszkańców bezapelacyjnie wybrały plenerowe siłownie i póki co nie zapowiada się by ktoś chciał zrezygnować z uczęszczania na nie.