Rozpoczęcie streamowania na Twitchu

Zapaleni gracze komputerowi od jakiegoś czasu mogą dzielić się swoją pasją z innymi. W jaki sposób? Wszystko za sprawą usługi, jaką udostępnia coraz więcej portali internetowych. Chodzi oczywiście o możliwość streamowania. Osobom niewtajemniczonym wyjaśniam szybko, że streamowanie polega na transmitowaniu na żywo swojej gry.

Twitch umożliwia swoim użytkownikom streamowanie gier

jak streamować na twitchW ostatnim czasie wielu internautów lubi oglądać transmisje z czyiś gier. Streaming jednak nie tylko pokazywanie komuś, jak sie gra w ulubioną grę, ale również udzielanie porad i wskazówek. Jednocześnie wiele osób chętnie pokazuje innym swoje osiągnięcia. Widzowie mogą również na bieżąco zadawać pytania streamerowi oraz porozmawiać z nim na czacie. Jedną z popularnych platform stworzonych z myślą o streamerach jest Twitch. Wystarczy jedynie założyć darmowe konto. Wiele osób zastanawia się jak streamować na Twitch? Do prowadzenia transmisji w czasie rzeczywistym trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszytkim musimy upewnić się, ze nasz sprzęt komputerowy poradzi sobie ze streamingiem. Warto podkreślić, że podczas udostępniania w czasie rzeczywistym obrazu ze swojego komputera procesor jest obciążony podwójnie, gdyż z jednej strony obsługuje grę, a z drugiej transmisję wideo. Bez wątpienia przyda się również porządna karta graficzna. Bez wątpienia przyda się również dobry mikrofon oraz słuchawki. Tak zaopatrzeni w sprzęt możemy zacząć zdobywać widzów.

Popularni streamerzy mają zwykle nawet kilkanaście tysięcy stałych odbiorców. Na samym początku nie wygląda to jednak tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i regularnie prowadzić transmisje swojej gry okraszone ciekawym komentarzem. Warto również zawczasu zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt komputerowy.