Rajstopy dla wszystkich

 

Rajstopy noszone są zarówno przez dzieci, jak i dorosłe kobiety, a nawet zdarza się, że noszą je mężczyźni. Ich wykorzystanie zależy od typy rajstop, jak również od tego, kto będzie je nosił i gdzie. Dzieciom głowinie zakłada się rajstopy po to, aby było im cieplej lub gdy uwielbiają ściągać skarpetki, aby nie było im zimno w stópki. W Polce istnieje wiele producentów, firm zajmujących się szyciem rajstop oraz pończoch.

Pończochy i rajstopy polskich producentów

producent rajstop dziecięcychRodzajów rajstop jest wiele. Dostępne na rynku są rajstopy cieliste, kryjące, bawełniane i wykonane z elastanu, nylonu, bawełny, jak i acetatu, bądź bambusa. Do niektórych rodzajów materiałów dodaje się domieszkę poliestru oraz lycry. Lycra jest elastycznym materiałem, nigdy nie stosowanym osobno. Stosuje się ja najczęściej w połączeniu z nylonem, aby rajstopy stały się bardziej elastyczne. Dzieci noszą rajstopki wykonane z bawełny, ponieważ są one najbardziej wytrzymałe i ciepłe. Bawełna ma dobrze przepuszcza powietrze, nie chłonie wilgoci, a także nie kurczy się. Dlatego rajstopy bawełniane są odporne na pranie w wysokiej temperaturze i nie ulegną zniszczeniu. Polscy producenci gwarantują wysoka jakość swoich wyrobów, jak i różnorodność wzorów, kolorów oraz struktur. Producent rajstop dziecięcych dostosowuje jakość materiału i krój do potrzeb małych klientów. Rajstopy dla noworodków maja większa przestrzeń majtkową, po to, aby pieluch swobodnie się mieściła.

Rajstopy dla mężczyzn wyróżniają się innym krojem, tak aby były wygodne podczas noszenia i zapewniały komfort. Noszenie rajstop podczas chłodnych dni zapewni nam ciepło oraz zapobiegnie przeziębieniu. Pończochy są seksownym elementem ubioru kobiety, a także zapewniają jej wygodę podczas noszenia, do pończoch w zestawie niekiedy producenci dołączają również pasy do pończoch, które dopina się do bielizny.