Przytulanka tygrys sprawi dziecku wiele radości

Każdy z nas ma parę ulubionych zabawek z dzieciństwa, które trzymamy ze względu na sentyment jakim je darzymy. Przypominają nam czasy kiedy żyliśmy beztrosko i niczym się nie martwiliśmy poza jedzeniem i zabawą. Kiedy mamy własne dzieci, chcemy im dać wszystko co najlepsze i stworzyć bezpieczne warunki do rozwoju. Obowiązkowym wyposażeniem pokoju dziecka staje się przytulanka.

Ulubiona maskotka naszego dziecka

maskotka tygrysOd około drugiego roku życia zaczyna się w dzieciach rozwijać niezależność i znaczenie magicznego słowa „nie”. Dzieci chcą same dokonywać wyborów i decydować o tym co i kiedy będą jadły oraz jakie zabawki się im podobają a jakie nie. To trudny czas na rodzica, ale trzeba go przetrwać bo potem będzie tylko gorzej. Czasem maskotka tygrys jest w stanie przekupić małego uparciuszka a czasem musi to być jakiś smakołyk, który nasze dziecko uwielbia. Małe dzieci na zabawie spędzają mnóstwo czasu, bo to ich cieszy a zarazem uczy. Maskotki służą głównie do tulenia, kojenia podczas napadu płaczu lub usypiania kiedy nie ma smoczka w pobliżu. Zabawki w kształcie zwierzątek są obecne w pokojach wszystkich dzieci, bo są bohaterami większości bajek. Kotek, piesek czy lew lub tygrys to ulubione pluszowe zabawki naszych milusińskich. Dzieci kochają je za to, że są miękkie w dotyku i można je ze sobą zabierać w każde miejsce. Jeżeli damy dziecku możliwość wyboru przytulanki, będzie ono zachwycone i na pewno wybierze ta najładniejsza. W sklepach mamy ogromny wybór zabawek dostosowanych do wieku dziecka, dlatego warto raz na czas się tam wybrać z nasza pociechą.

Każda zabawka rozwija małego człowieka w inny sposób i daje mu możliwość poznania jej właściwości we właściwy dla siebie sposób dlatego zagwarantujmy dziecku dostęp do różnych maskotek i zabawek.