Prowadzę szkolenia bhp

Bycie osobą prowadzącą szkolenia bhp nie było od zawsze moim marzeniem. Wolałam raczej pracować w reklamie i marketingu, niż w tym sektorze. Jednak z czasem zrozumiałam, że szkoleniowcy od bhp będą zawsze potrzebni, jest to dobry kierunek rozwoju, więc czemu by nie spróbować.

Szkolenia bhp dla firm

szkolenia bhp w łódzkimSzkolenia bhp odbywają się przede wszystkim w siedzibie firm, choć o studenci na uniwersytetach muszą takie odbywać. Moje szkolenia bhp w łódzkim cieszą się zatem powodzeniem. W firnach typu księgowość, administracja, reklama zamawiane są raczej szkolenia wstępne przed przyjęciem do pracy, bo nie jest to praca niebezpieczna. Szkolenia nie są długie, nie trzeba ich powtarzać, nie ma tam zgarożeń. Inaczej jest w przypadku strażaków, policjantów, pracowników laboratorium, czy fabryk przemysłowych. Tam istnieje wiele zagrożeń, a każdy pracownik musi wiedzieć jak powinien na to reagować. Tutaj wykłady są dłuższe i muszą być częściej powtarzane, bo ich ważność jest krótsza. Oferuję swoim klientom szkolenia z dojazdem, bo to opcja wygodniejsza dla mnie i dla nich. Ja nie mam tak dużego biura, żeby pomiesić wielu pracowników, tylko mały pokoik dla siebie, a firma nie musi się martwić o transport osób w inne miejsce. Przy dużych fabrykach to problem. W miejscu pracy mogę też sprawdzić czy normy są spełnione, czy wszystko jest bezpieczne, czy są gaśnice i tym podobne. To także bardzo ważne w mojej pracy, bo muszę dbac o dobrobyt pracownika, który powinien czuć się bezpiecznie w pracy.

Każde szkolenie bhp jest do siebie podobne, bo np. na pożar reaguje się tak samo, ale są też inne od siebie, bo inne są grupy szkoleniowe, inne firmy, więc trzeba wiedziec co w danej branży i w danej pracy jest najwazniejsze. Dobre przygotowanie jest postawą sukcesu.