Profile aluminiowe do ścian na poddaszu

 

Wraz z mężem odziedziczyliśmy dom po mojej babci. Dom był stary lecz miał dużą powierzchnię. Niestety większa część tej powierzchni była nieużytkowa ze względu na to że latami nie była wykończona. Zdecydowaliśmy się, że etapami będziemy remontować nasz nowy dom.

Profile z aluminium do ścian z karton gipsu

profile aluminiowe do ścianek działowychGdy się wprowadziliśmy byliśmy bardzo szczęśliwi. Jako świeżo upieczone małżeństwo nie musieliśmy zaciągać kredytu na zakup własnych czterech kątów. Bardzo nas to cieszyło i byliśmy pełni energii aby zacząć prace remontowe. Na samym początku postanowiliśmy zabrać się za remont poddasza. Przestrzeń była tam naprawdę bardzo duża jednak znajdował się tam obszerny stary pokój, który był niefunkcjonalny. Miał bardzo niski sufit, także mąż musiał się pochylać gdy tam wchodził. Musieliśmy go najpierw wyburzyć, wywieźć gruz, a następnie zerwać deski z podłogi tak aby wyrównać podłogę oraz zamontować płyty osb. Gdy uporaliśmy się z najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym etapem musieliśmy ustalić jak przebiegać będą ścianki działowe. Na piętrze miała powstać przestronna sypialnia oraz garderoba i mała klatka schodowa. Konieczne stało się zamontowanie okien dachowych, gdyż na poddaszu było tylko jedno małe okno przez które wpadało bardzo mało światła. Podczas dokonywania zakupów musieliśmy wybrać odpowiednie profile aluminiowe do ścianek działowych. To na profilach montuje się płyty kartonowo gipsowe. Solidne profile dają zapewniają że cała konstrukcja będzie stabilna. Poza tym dzięki profilom powstaje cały szkielet pomieszczeń jakie mają się znajdować na poddaszu. Profile ułatwiają montaż płyt i są bardzo łatwe w instalacji. Dzięki temu widać jak szybko postępują prace.

W zaledwie miesiąc udało nam się wyremontować cały strych. Byłam niesamowicie zadowolona z efektów i z pewnością kolejne pomieszczenia również w taki sposób będziemy wykańczać. Dzięki profilom nie musimy równać ścian i ich tynkować co byłoby o wiele bardziej czasochłonne.