agencja public relations

Praktyki w renomowanej agencji public relations

Jestem po pierwszym tygodniu w branży public relations, jeśli tak można to ująć. Od tygodnia mam praktyki w agencji, która zajmuje się szeroko pojętymi działaniami na rzecz wizerunku firm. Chodzi o to, jak są one odbierane za zewnątrz, ale także wewnątrz, przez swoich własnych pracowników.

Agencja public relations ma mnóstwo chętnych

agencja public relationsNie miałam wcześniej doświadczenia w takiej pracy, ale chcę je zdobywać, bo czuję, że public relations może być dla mnie. Wcześniej miałam tylko bardzo ograniczone, jeśli chodzi o materiał, zajęcia z PR. W Warszawie wiele jest takich firm, które zajmują się public relations i są w tym dobre. Znalezienie więc miejsca na praktyki nie było problemem. Odwiedziłam ze trzy agencje PR w Warszawie i udało mi się dostać do jednej z nich. Uważam, iż to nieźle, bo znajomi próbowali w nieco innych branżach i nie było tak kolorowo. Może miałam po prostu szczęście. Agencja PR, w której obecnie pracuję jako praktykant zdobyła sobie jak na razie moją sympatię. Pracują tam bowiem bardzo pomocni ludzie, którzy chętnie odpowiadają na wszelkie pytania. Mam ich obecnie bardzo dużo, więc mogliby stracić do mnie cierpliwość, ale oni się cieszą, że tak dużo mnie interesuje. Uważam, iż taka właśnie powinna być najlepsza agencja public relations w Warszawie – przede wszystkim otwarta. W końcu PR jest dziedziną dla ludzi otwartych, którzy chcą pomóc innym w tym, jak mają się prezentować, aby zdobyć na przykład więcej klientów. Myślę, że wszystkie agencje PR powinny z przyjemnością szkolić nowych ludzi takich jak ja, bo jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, to na pewno będzie dalej chętnie się szkolił i sam rozwijał, a to z kolei będzie z korzyścią dla takiej agencji.

Myślę, że później może być dla mnie szansa, aby realnie pracować w public relations. Jeśli się sprawdzę, to mam nadzieję, że zatrudnią mnie tutaj już na stałe.