Praktyczny skuter wózek inwalidzki

 

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia w mieście, ponieważ jego infrastruktura nie jest dostosowana do ich wymagań. Przeważnie pokonanie krawężnika, schodów czy stromego podjazdu, staje się przeszkodą nie do przejścia.

Jak wyglądają skutery inwalidzkie?

skuter wózek inwalidzkiWiększość inwalidów, chcąc opuścić swoje miejsce zamieszkania, musi wzywać specjalny transport dla osób niepełnosprawnych lub liczyć na pomoc najbliższych. Nie jest to komfortowe, ponieważ są zależne od innych, a przecież nikt tak nie chce żyć. Rozwiązaniem dla takich osób jest skuter wózek inwalidzki, którym mogą się przemieszać w dowolnym celu po ulicach miasta. Jest to profesjonalny sprzęt dostosowany do możliwości inwalidów. Przede wszystkim posiada wygodny fotel obrotowy, który ma regulowane oparcie oraz możliwość ustawienie odległości od kierownicy. Skuter może być kierowany za pomocą specjalnego joysticka, znajdującego się blisko podłokietnika lub klasycznie kierownicą. W sprzedaży znajdziemy skutery jedno lub dwuosobowe, które mają na kierownicy praktyczny koszyk na zakupy czy podręczne rzeczy kierowcy, a także niewielki bagażnik pod lub za siedziskiem. Co najważniejsze skuter w wersji wózka inwalidzkiego jest napędzany elektrycznie, czyli jest ekonomiczny i tani w utrzymaniu. W zależności od wybranego modelu może on przejechać dystans nawet czterdziestu paru kilometrów be konieczności ładowania. Wózki inwalidzie na prąd, mogą jechać maksymalnie z prędkością dwóch – trzech kilometrów na godzinę. Natomiast skutery mogą jechać znacznie szybciej.

Dla każdego inwalidy, osoby mającej problem z samodzielnym poruszaniem się lub osób w podeszłym wieku, taki skuter jest jedyną szansą na usamodzielnienie się i stanie niezależnym. Ceny skuterów zaczynają się już pod kilku tysięcy złotych.