Poprawny montaż tablic interaktywnych

Prawidłowe działanie tablicy interaktywnej jest w dużej mierze uzależnione od tego, w jaki sposób została zamontowana. Dobrze przymocowana tablica nie powinna ulegać rozkalibrowaniu, na przykład po mocnym tupnięciu nogą. Można zamówić monterów lub samodzielnie przymocować tablicę do ściany. Przyda Ci się jednak krótka instrukcja ustawienia tablicy i rzutnika. 

Jak zamontować tablicę interaktywną? 

montaż tablicy interaktywnejZacząć musisz od przygotowania ściany, czyli wbiciu czterech kołków mocujących, aby powiesić tablicę. Dokładnie zmierz, w jakiej odległości od siebie powinny być. Następnie zacznij montaż tablicy interaktywnej, czyli powieś ją na ścianie. Gdy to zrobisz, pod sufitem musisz podwiesić rzutnik. O tym, jak go ustawić dowiesz się z instrukcji, która jest do niego dołączona. Każdy rzutnik może się trochę różnić, dlatego trudno jest to określić. Tablica może ulegać drganiom, dlatego dobrze zastosować zwykłą taśmę klejącą, dwustronną. Po prostu podklej ją pod dolną krawędzią, aby się nie ruszała. Możesz także wykonać dodatkowy uchwyt, który będzie amortyzował wszystkie wstrząsy. Pod tablicą polecam zastosować wypełnienie z pianki. Może być wyjęta z materaca. Nawet mocne dotknięcie sprawi, że nie będzie ona uderzała o ścianę. dzięki temu unikniemy zbędnych kalibrowań sprzętu. Będzie to dla nas bardzo dobre, ponieważ ułatwi nam to korzystanie z niej. 

Tablice interaktywne wykorzystywane są w wielu szkołach oraz na uczelniach. Prawidłowo zamontowana nie będzie sprawiać nikomu problemu. Z takim sprzętem bardzo lubią pracować wykładowcy, ponieważ mogą wszystko dobrze zaprezentować, a nawet zaznaczyć błąd w pracy napisanej na komputerze. Jeśli tablica nie będzie sprawiać kłopotów, zostanie dobrze wykorzystana podczas lekcji, wykładów oraz ćwiczeń.