księgowość

Pomysł na biznes a księgowość

Każdy z nas staje w pewnym momencie życia przez wyborem dalszej ścieżki kariery. Taka decyzja będzie miała kluczowe znaczenie w kolejnych latach naszego życia. Jak sobie próbuję wmówić, nie każdy nadaje się na pracownika, który podlegał by i byłby uzależniony od osoby, która jest jego zwierzchnikiem oraz przełożonym.

Czy księgowość internetowa to dobry pomysł?

księgowośćDlatego też dla niektórych, jedynym słusznym wyborem staje się praca na własny rachunek, czyli zabawa w przedsiębiorcę. Mając zamiar otworzyć własny biznes, musimy oczywiście ustalić branżę, w której owa działalność miała by funkcjonować. Jedną z możliwości, które brałbym pod uwagę (gdybym rozważał taką możliwość i konieczność) było by prowadzenie biura. Nie było by to jednak typowe biuro, z siedzibą w jakimś pokoju kamienicy, która za grube pieniądze służyła by mi jako miejsce do podejmowania kontrahentów. Dzisiejsza technologia daje niewyobrażalne możliwości stworzenie biznesu, który nie musi posiadać fizycznych przynależności, takich jak właśnie wspomniana siedziba. Oferowanie usług za pośrednictwem internetu nie jest niczym nowym, natomiast wykorzystanie tego źródła może na dłuższą metę przynieść duże korzyści. Pomysłem, który chodzi mi po głowie jest księgowość internetowa. Ukończyłem kurs księgowości zaawansowane i uważam się za osobę na tyle kompetentną, aby prowadzić dokumentację księgową dla innych firm, swoich klientów. Wyposażając się w odpowiedni program finansowo księgowy będę w stanie prowadzić ewidencję za pomocą internetu. Taki program księgowy za pomocą protokołów internetowych jest w stanie zintegrować się z systemem sprzedażowym klienta, dostarczając mi bieżące dane. Będą one podlegały wymaganej obróbce, aby dalej trafić do comiesięcznej dokumentacji urzędu skarbowego, odpowiedniego lokalizacyjnie siedzibie firmy klienta.

Dodatkowym atutem może być posiadany przeze mnie program magazynowy, który może również być świadczoną dodatkową usługą dokumentacji obrotu towaru na magazynie kontrahenta. Wszystko to jest pomysłem wyciągniętym z rękawa, ale opartym na dostępie do internetu.

Więcej w temacie księgowości można znaleźć na stronie mksiegowa.pl