Pismo Święte dla najmłodszych

 

Dla każdego chrześcijanina Biblia jest najważniejszą księgą, zawierająca wszelkie prawdy wiary. To na jej bazie każdy wierzący w Boga powinien opierać swoją wiarę i dzięki jej słowom pogłębiać relację z Bogiem. Biblia to świetny prezent, ponieważ każdy chrześcijanin powinien mieć ją w swoim domu, ale niestety rzadko się to zdarza. Dodatkowo, obecnie jest wiele wersji Pism Świętych, więc łatwo wybrać idealną dla siebie.

Biblia dla każdego

biblia dla dzieciO ile dorośli potrafią skupić swoją uwagę na samym tekście przez zaskakująco długi czas, o tyle dzieci nie są w stanie tego dokonać. Nawet pomimo swoich starań i dobrych chęci, sam tekst nie będzie interesujących dla najmłodszych. Wspólne czytanie Biblii całą rodziną ma w sobie coś wyjątkowego, dlatego tak bardzo zachęca się rodziców do czytania Pisma dzieciom i wspólnego przeżywania historii. Dla nieco starszych i trochę bardziej samodzielnych dzieci polecane są wersje z ilustracjami. Dobra biblia dla dzieci powinna zawierać estetyczne ilustracje i prosty tekst napisany możliwie największym fontem, by umożliwić naukę samodzielnego czytania. Poznawanie historii biblijnych poprzez obrazy, ilustracje czy rysunki to świetny pomysł na zajęcie dla dzieci. To połączenie zabawy, która rozwija kreatywność, i nauki chrześcijańskiej, która powinna być pielęgnowana od najmłodszych lat, by dała owocne rezultaty w przyszłości. Biblie dla dzieci są dostępne w każdej księgarni. Można znaleźć wiele interesujących i godnych polecenia pozycji.

Niektóre z Biblii dla dzieci są przepięknie wydane – estetyczne grafiki, uproszczone teksty, z zachowaniem oryginalnego sensu. Dane na prezent takie Pismo Święte będzie świetnym pomysłem. Nie zniechęci dziecka przed czytaniem Biblii dzięki szacie graficznej, która pozwala lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie dawne czasy i metaforyczny sens przypowieści.