Pielęgnacja ogrodów i obecność kreta

Od jakiegoś czasu zajmowałam się handlem warzyw, owoców oraz kwiatów ozdobnych. W sezonie było to moje główne źródło utrzymania. Na dodatek życie zawodowe połączyłam z wielką pasją. Po prostu lubiłam spędzać czas w ten sposób i dbać o rośliny w moim ogrodzie.

Pielęgnacja ogrodów i walka ze szkodnikiem

pielęgnacja ogrodówPewnego dnia postanowiłam zerwać tulipany aby pojechać na targ. Niestety okazało się, że jest to nie możliwe, a przynajmniej za kilka dni może nie być. Ujrzałam około dziesięciu wielkich kopców kretów. Nie wiedziałam co się dzieje i dlaczego w jedną noc wszystko zostało przewrócone do góry nogami. Załamana wróciłam do domu i szukałam podpowiedzi na forach internetowych. Jednak tam pielęgnacja ogrodów nie była opisana w sposób wystarczający. Udałam się więc do mojej najlepszej przyjaciółki, a zarazem sąsiadki. Prowadziła ona sklep z artykułami domowymi. Stwierdziła, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie po prostu środek chemiczny. Po przeczytaniu jego działania stwierdziłam, że nie dopuszczę się tego sposobu walki z biednymi zwierzętami. Tam było napisane, że mogę pozbawić kreta życia lub poważnie go okaleczyć. Jako miłośniczka przyrody uznałam, że na pewno musi być jakaś inna metoda. Pielęgnacja ogrodów w moim wykonaniu nie powinna zawierać tak drastycznych sposobów. Postanowiłam, że złapię go i wypuszczę w inne miejsce. Siedziałam około dwa dni. Wreszcie zauważyłam szkodnika. Złapałam go i wywiozłam kilka kilometrów dalej w okolicę gdzie nie ma domów. Jednak na przyszłość chciałam się zabezpieczyć.

Nie wyobrażałam sobie kolejnych dwóch dni spędzonych na polowaniach. W sklepie ogrodniczym nabyłam profesjonalną siatkę przeciw kretom. Dzięki temu mój ogród miał być bezpieczny i zabezpieczony przez szkodnikami. Był to mój sposób na życie dlatego chciałam o to zadbać.