Ozdobna cegła czerwona do pokoju

Mieszkam w starej kamienicy na śląsku. Jak to w kamienicach bywa nie ma centralnego ogrzewania a nawet rzadko się zdarza, że jest ogrzewanie gazowe. No i tak było w moim przypadku niestety miałam mieszkanie ogrzewanie piecem węglowym. Można się do tego przyzwyczaić i nawet polubiłam ten piec i ciepło jakie dawał, lecz wszystko ma swoje plusy i minusy.

Czerwona cegła na ściany

cegła dekoracyjna czerwonaJak to z piecem bywa czasem się dymi i brudzi ściany. Jak się wprowadzałam to nie wiedziałam, że takie coś się może wydarzyć. Ściany miałam pomalowane na biało i to był mój błąd. Po pierwszej zimie ściany nie były już białe a raczej ciemno szare. Musiałam coś z tym zrobić. Podpatrzyłam u znajomych którzy tak samo jak ja mieszkają w kamienicach, że mają na ścianach cegłę dekoracyjną najlepiej w ciemnych kolorach. Wybrałam się więc do sklepu i chciałam pooglądać takie cegły. Spodobała mi się cegła dekoracyjna czerwona w sumie to taki mocno czerwono ceglany odcień. Pomyślałam czemu nie. Kupiłam odpowiednią ilość na ścianę koło pieca. Na Internecie znalazłam fachowca, który powiedział, że taką cegłę może mi zamontować na ścianie. Po kilku dniach od zakupu pokój wyglądał jak nie ten. Mała zmiana a tyle może zmienić w pomieszczeniu. Podobała mi się taka zmiana. Jakbym miała więcej pieniędzy to bym zrobiła taką cegła większa część pokoju, ale niestety aktualnie fundusze mi na to nie pozwalały ale miałam w planach kiedyś dokończyć całą ścianę.

Mimo palenia w piecu cegły nie wyglądały na brudne. Wyglądały cały czas tak samo jak za pierwszym razem jak fachowiec mi je zamontował. Byłam zadowolona dlatego że nie musiałam malować ścian co pól roku a jestem w tym kiepska. Mogłam dzięki temu zaoszczędzić pieniądze i kupić sobie za nie coś innego co się bardziej przyda.