Orurowanie do klasycznej terenówki

Klasyczne wojskowe samochody od Jeepa są dumą każdego kierowcy, aczkolwiek rzadko pojawiają się na drodze czy offroadzie w niezmienionej formie. Modyfikowane bywają zwłaszcza zabytkowe, drugowojenne samochody terenowe, zwłaszcza pod kątem wytrzymałości, która po latach może nie dorównywać współczesnym pojazdom.

Wzmocnione ramy do samochodów Jeep

orurowanie jeepKonstruktorzy Jeepa bardzo szybko zauważyli zainteresowanie modyfikacjami starych modeli samochodów wojskowych, dlatego też obecnie nietrudno dostać orurowanie do klasycznych, uwielbianych pojazdów terenowych. Firmowe orurowanie Jeep jest znacznie wygodniejsze do instalacji, jak uważa wiele załóg warsztatów tuningu samochodowego, gdyż jest ono idealnie dopasowane do nadwozia oraz podstawowej ramy samochodu. Nie musi być więc wykonywane od podstaw jak orurowanie warsztatowe, i nie wymaga dokonywania żadnych modyfikacji karoserii. Z racji iż odrestaurowane samochody nie mają tak dużej mocy silników jak współczesne pojazdy terenowe, orurowanie do klasycznych pojazdów wykonywane jest bez wyjątku z włókna węglowego, materiału lekkiego, aczkolwiek trwalszego niż stal, oraz niemal niepodatnego na korozję i niszczenie spowodowane wystawieniem na warunki atmosferyczne. W salonach Jeepa można dostać mnóstwo wariantów orurowania do klasycznych samochodów, zarówno tych które montowane są wyłącznie pod karoserią, a które przeznaczone są do samochodów zabytkowych i pokazowych, jak również bardziej rozbudowane ramy, wychodzące ponad karoserię i osłaniające również kierowców.

Modyfikacje mogą być przeprowadzane przez pracowników serwisów Jeepa, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić ramy do wybranego warsztatu samochodowego. Dzięki idealnemu dopasowaniu do pojazdu, ich montaż nie zajmuje więcej niż kilka godzin pracy.