Ocieplenie za pomocą metody natryskowej

Pianka PUR jest bardzo dobrym materiałem ze względu na właściwości termiczne. Wykorzystuje się ją do ociepleń poddaszy. Oczywiście aby to robić najlepiej posiadać właściwy agregat. Za pomocą tego urządzenia ocieplanie jest bardzo szybkie i mniej kosztuje, niż w przypadku pianki w puszkach, takich jak do pianki montażowej. Dobre ocieplenie wymaga wiedzy specjalistycznej, jednak efekt wart jest pieniędzy, które trzeba zapłacić.

Dlaczego warto ocieplać poddasze natryskowo?

ocieplanie metodą natryskową śląskNajwiększym plusem ocieplania tą metodą jest tak naprawdę to, że ocieplenie zastępuje ponad dziesięć centymetrów wełny mineralnej. Ocieplanie metodą natryskową Śląsk jest bardzo szybkie i nadaje się do konstrukcji, które nie powinny utrzymywać dużego ciężaru. Dużym plusem jest to, że ocieplenie scala ze sobą ruchome elementy, dlatego eliminujemy skrzypienie drewna lub uderzanie o siebie kawałków blachy podczas mocnego wiatru. Do takiego ocieplania korzysta się z pianki w granulacie oraz agregatu. Osoba wykonująca tą usługę musi mieć kombinezon, aby elementy pianki nie przedostały się do nosa, uszu i oczu. Poddasze, które jest ocieplone taką pianką bardzo łatwo zabudować. Tak na dobrą sprawę aby uzyskać odpowiedni efekt potrzeba około pół centymetra takiej pianki. Dobry fachowiec jest w stanie ocieplić całe poddasze w przeciągu jednego dnia. Następnie trzeba odczekać dwadzieścia cztery godziny do pełnego wyschnięcia.

Metoda natryskowa jest bardzo popularna wśród deweloperów. Mogą tanio i w krótkim czasie ocieplić duże powierzchnie. Najlepsze jest to, że nie potrzeba żadnych środków do tego, by pianka przylegała do ściany. Ma ona sama w sobie właściwości przyczepne. Jeżeli będziemy chcieli pozbyć się jej wystarczy nam szpachelka. Cały proces będzie dość prosty i szybki.