Nowoczesny beton architektoniczny

Podczas projektowania nowego, miejskiego lodowiska, postanowiłem stworzyć coś nowego i wyjątkowego. Chciałem, aby wnętrza były proste a jednocześnie nowoczesne i ciekawe. Tworząc koncepcję bardzo wiele razy zmieniałem swoją wizję, chciałem wybrać rozwiązanie, które nie tylko będzie dobrze się prezentować, ale przede wszystkim będzie odporne na ciągle panującą tam niską temperaturę powietrza.

Nowoczesny beton architektoniczny

modny beton architektonicznyWszystkie moje wizje oraz wiele konsultacji, które przeprowadziłem z wieloma producentami materiałów budowlanych doprowadziły mnie do optymalnego rozwiązania. Spośród wszystkich dostępnych rozwiązań wybrałem modny beton architektoniczny. Jest to bardzo ciekawy materiał o bardzo wielu zaletach. Przede wszystkim bardzo dobrze się prezentuje. Wybrałem klasyczną barwę, w ciemnoszarym odcieniu, która w bardzo ciekawy sposób skomponowała się z drewnianą, monumentalną konstrukcją zadaszenia. Dzięki dwojakiej funkcji betonu architektonicznego i jego zdolności do przenoszenia bardzo dużych obciążeń, zastosowanie tego rozwiązanie ograniczyło wykonywanie prac wykończeniowych. Kilku pracowników zadbało jedynie o to, aby pouzupełniać nierówności i ewentualne, powstałe podczas budowy odpryski. Dzięki temu, że powierzchnię betonowa można swobodnie malować, część ścian pokryta została biała farbą, która bardzo rozjaśniła wnętrze lodowiska.

Dodatkowym atutem tego materiału jest to, że w budynku panuje bardzo specyficzny, zdrowy dla człowieka mikroklimat. Beton jest materiałem lubiącym wodę, dlatego powietrze na hali zawsze ma odpowiednią wilgotność. Na początku bardzo obawiałem się używania nowoczesnych betonów architektonicznych w tak monumentalnych konstrukcjach. Jestem jednak bardzo zadowolony z efektu, który uzyskałem wspólnie z wykonawcą.