Nowoczesne typy siatek

 

Swego czasu dość popularnym i praktycznym rozwiązaniem w przypadku ogrodzeń były siatki plecione. Niestety, nie spełniają one oczekiwać estetycznych wielu osób. Dodatkowo nie są produktem wysokiej jakości. Splot pleciony rozciąga się pod wpływem siły, co przyczynia się do niskiej wytrzymałości siatek. W celu zaspokojenia potrzeb klientów, na rynek wprowadzony został nowy typ siatek.

Sposób produkcji siatek ciągnionych

siatka cięto ciągnionaTo nowoczesny produkt, najczęściej stosowany jako element ogrodzenia. Stanowi rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych siatek plecionych. Dobra siatka cięto ciągniona to produkt wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, co wynika ze stosowania dodatkowej otuliny z PCV. Łączenia drutów powstają poprzez stapianie ich ze sobą, co w rezultacie tworzy bardzo efektowny, estetyczny i elegancko wykończony produkt. Dodatkowo siatki ciągnione są łatwiejsze w montażu niż standardowe siatki plecione. W tym celu stosuje się specjalne listwy. Możliwy jest wybór wielkości oczek oraz koloru samej siatki. W ostatnich czasach to bardzo modny element ogrodzeń wykorzystywany w różnego typu przestrzeniach, jak przestrzenie użytku publicznego, ogrodzenia fabryk oraz firm a także element ogrodzenia domów prywatnych. Dzięki dostępnym wariantom świetnie komponuje się z różnego rodzaju przestrzeniami.

To produkt nowoczesny. Podczas jego produkcji wykorzystuje się technikę stopu. Miejsce łączenia drutów jest poddawane stapianiu, dzięki czemu, w rezultacie powstaje eleganckie, ładnie wykończone łącznie.  To z kolei sprawia, że siatki ciągnione to atrakcyjny wizualnie produkt, którego cechy idą w parze w wyglądem. Odznacza się dużą wytrzymałością, odpornością na warunki atmosferyczne, którą zawdzięcza otulinie z PCV.