Nowe zastosowanie worków jutowych

Od jakiegoś czasu zaczęłam mocno interesować się ręcznie robionymi ozdobami do domu. Fascynuje mnie to, jak można różnym starym przedmiotom nadać nowe znaczenie. Stare garnki, wiaderka, worki, kartony i tak dalej zyskują nowe życie i są przy okazji rewelacyjną ozdobą domu. Niedawno odkryłam, ile zastosowań mają na przykład zwykłe, jutowe worki. 

Dekoracyjne oblicze worków jutowych

worki jutowe w niskiej cenieRęcznie robione ozdoby do domu od jakiegoś czasu są hitem w Internecie. Ja również zaraziłam się tą modą, doceniając pomysłowość w ponownym wykorzystaniu starych przedmiotów. Fascynują mnie przede wszystkim proste, ale wymagające przy tym kreatywności, pomysły. Ostatnio, na przykład, odkryłam, jak ciekawą dekoracją mogą być zwykłe worki jutowe. Kiedyś stosowano je głównie do przechowywania ziemniaków czy innych warzyw. Kto by pomyślał, że zyskają one nowego znaczenia i staną się dekoracją w eleganckich wnętrzach. Worki jutowe wykorzystuje się na przykład do zakrywania donic, czy też do przetrzymywania różnego rodzaju przypraw albo nasion. Jak chodzi o te ostatnią kwestię, to małe woreczki podwiesza się na blatem w kuchni. Dzięki temu, że juta dobrze chroni przed wilgocią, nie musimy się martwić tym, że na przykład zmiękną nam nasiona fasoli. Zainspirowana jutowymi dekoracjami, znalazłam w Internecie worki jutowe w niskiej cenie i zamówiłam ich różne rozmiary. Małe woreczki wykorzystam na pewno w kuchni, a większe staną się ozdobą w salonie oraz na tarasie. 

Coraz częściej starym przedmiotom nadaje się nowego, zazwyczaj dekoracyjnego znaczenia. Modne stało się własnoręczne robienie ozdób do domu. Jedną z moich największych inspiracji z ostatnich tygodni są worki jutowe. Jeszcze kilka lata temu zupełnie nie zwróciłabym na nie uwagi, a teraz będę z nich tworzyłam dekoracje.