Niezbędne akcesoria montażowe

 

Kiedy rozpoczynamy planowanie remontu, dobrze jest uwzględnić od razu wszystkie akcesoria montażowe. Profesjonalne materiały i narzędzia do wykończeń znacznie nam ułatwią pracą i pozwolą na uniknięcie zbędnego stresu. Dzięki temu remont przebiegnie w miarę szybko i sprawnie.

Charakterystyka i zastosowanie pianki montażowej

pianka montażowa dwuskładnikowaNiezależnie od tego jakie pomieszczenie urządzamy czy remontujemy, zawsze w trakcie realizacji okazuje się, że pracy jest więcej niż początkowo zakładaliśmy. Dlatego skrupulatne przygotowanie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia całego przedsięwzięcia znacznie usprawni nam to zadanie. Przy każdym remoncie wykorzystywane są różnego rodzaju środki do wykończeń – np. kleje czy uszczelniacze. Niezwykle przydatna może okazać się pianka montażowa dwuskładnikowa, która ze względu na swoją skuteczność zyskała sobie już dużą popularność. W jakich sytuacjach stosowana jest taka pianka? Świetnie sprawdza się przy uszczelnianiu i pracach montażowych związanych ze stolarką okienną i drzwiową drewnianą, ale także z aluminium i materiału PCV. Bardzo często wykorzystywana jest również do montażu i uszczelniania parapetów oraz rolet. Pianka dwuskładnikowa przydatna jest przy termoizolacji różnych elementów w systemach wodno – kanalizacyjnych. Pianka tego typu bardzo szybko się utwardza, nie są potrzebne żadne łączniki mechaniczne. Pianka dwuskładnikowa może być z powodzeniem wykorzystywana do drewna i materiałów drewnopochodnych, metalu, powierzchni szkliwionych oraz PCV.

Wszechstronne możliwości pianki montażowej dwuskładnikowej pozwalają na zastosowanie tego rozwiązania przy wielu pracach remontowych. Pianka posiada wszystkie cechy materiałów o wysokim stopniu trwałości – jest niezawodna, posiada bardzo dobrą przyczepność i wytrzymałość mechaniczną.