Niezawodne rębaki do drewna

Rębaki są wykorzystywane już od wielu lat lecz jak wszystkie niemal urządzenia podlegają ewolucji w wyniku rozwoju technologii i wprowadzaniu innowacji. Współczesny rębak jest urządzeniem nowoczesnym i bezpiecznym. Dzięki jego wykorzystaniu można w bardzo szybki sposób uprzątnąć i przerobić gałęzie pozostałe po wycince drzew. Dzięki możliwości przerobienia na zrębki powstaje cenny materiał na opał.

Wydajne rębaki do drewna

efektywny rębak tarczowyWspółczesne rębaki dzięki wysokiej wydajności potrafią w ciągu kilku minut przerobić sporą hałdę gałęzi, odrostów i pni drzew. Dzieje się tak dzięki producentom, którzy cały czas rozwijają swoje urządzenia. Dzisiaj nabywca ma do wyboru bardzo dużą liczbę rębaków o różnorodnych parametrach pracy i napędach. Wśród dostępnych rębaków z silnikami elektrycznym lub spalinowymi znajdziemy urządzenia całkiem małe dla miłośników ogrodów oraz duże rębaki dla profesjonalistów. Osobną grupę tworzą rębaki mobilne podczepiane do ciągnika i napędzane wałem odbioru mocy. Wszystkie wymienione grupy bez względu na napęd i wielkość są zaopatrzone w wydajny tarczowy mechanizm tnący. Budowa tego mechanizmu w postaci stalowej tarczy z różną ilością noży wykonanych z wysokogatunkowej stali narzędziowej tworzy efektywny rębak tarczowy. Istnieją również rębaki bębnowe, w których noże tnące umieszczane są na obrotowych bębnach. Producenci w przeważającej części nastawiają się na wytwarzanie rębaków tarczowych.

Konstrukcja rębaków musi być bardzo solidna i wytrzymująca bardzo duże przeciążenia. Rębak składa się z leja podawczego wykonanego z blach, umieszczonych tuż za nim ruchomych wałków wprowadzających, mechanizmu tnącego oraz blaszanego ramienia odprowadzającego zrębki. Oczywiście w obudowie znajduje się napęd w postaci silnika.