Najważniejsze parametry nagrzewnicy kanałowej

Nagrzewnice kanałowe są urządzeniami o szerokim zastosowaniu. Montowane w okrągłych bądź prostokątnych kanałach wentylacyjnych służą do ogrzewania powietrza. Swoje zastosowanie odnajdują zarówno w ogromnych obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej jak i mniejszych domach jednorodzinnych. Poszczególne modele różnią się między sobą głównie mocą grzewczą oraz przepływem powietrza.

Czym są nagrzewnice kanałowe?

nagrzewnica kanałowaWybierając nagrzewnicę warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej mocy względem konkretnego zapotrzebowania cieplnego. Pamiętajmy również, że aby nagrzewnica kanałowa odpowiednio spełniła swoje zadanie jej średnica musi być dopasowana do wielkości kanału wentylacyjnego. Obudowa samego urządzenia najczęściej wykonana jest ze stali ocynkowanej co zapewnia wysoką odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz działania czynników zewnętrznych. Z kolei elementy grzejne wykonane są ze stali nierdzewnej. Zwykle nagrzewnica kanałowa swoje zastosowanie odnajduje w okresie jesienno-zimowym, gdzie konieczne jest podniesienie temperatury wewnątrz pomieszczenia. Z kolei w innych przypadkach pozwala ona na utrzymanie temperatury na stałym poziomie. Większość modeli wyposażona jest w podwójny układ zabezpieczenia przed przegrzaniem. Pierwszy z nich stanowi termostat automatyczny uruchamia się po przekroczeniu +60 stopni Celsjusza, drugi z kolei manualny – po przekroczeniu +90 stopni Celsjusza.  Urządzenia te zwykle dobiera się tak, aby temperatura powietrza wylotowego nie przekraczała +40 stopni Celsjusza.

Główną zaletą nagrzewnic elektrycznych jest możliwość stosowania w pomieszczeniach, gdzie nie może być pobierany tlen, a ponadto wymagany jest niski poziom hałasu. Sprawdzą się więc doskonale w każdym domu jak i w większych biurach. Ich niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary, cicha praca oraz prosta obsługa.