Najlepsze ziemniaki do produkcji chipsów

Są takie przekąski na naszych stołach, które wszyscy bardzo dobrze znamy. Niezależnie od wieku zarówno małe dzieci jaki i dorośli za nimi przepadają. Choć chipsy ziemniaczane różnią się od siebie smakiem w zależności od marki, każdy się ze mną zgodzi, że są pyszne i pasują do każdej imprezy.

Przekąski z ziemniaków

ziemniaki na chipsyW moim pokoleniu każdy w dzieciństwie spotkał się w sklepie z chipsami. Smaczne przekąski ziemniaczane towarzyszą nam od wielu lat i goszczą na naszych stołach podczas rodzinnych imprez czy spotkań towarzyskich. Chipsy mogą mieć różny smak i to my wybieramy te ulubione. Nie każdy jednak wie że te smaczne przekąski mogą się od siebie różnić pod wieloma względami. Ja wiele razy zastanawiałam się nad tym dlaczego chipsy paprykowe jednej marki smakują zupełnie inaczej niż te same chipsy ale innej marki. Teraz wiem że każda firma produkująca popularne przekąski używa zupełnie innych odmian ziemniaków z których finalnie przyrządza się chipsy. To odmiana ziemniaka decyduje o smaku oraz ilości przypraw jakich się używa. Ziemniaki na chipsy muszą mieć kilka niezbędnych cech. Po pierwsze muszą być miękkie, po drugie powinny mieć intensywny smak, po trzecie zaś ziemniaki takie wyróżniają się znacząco wyższą ceną gdyż są dobre gatunkowo. Wiele znanych firm produkujących chipsy zastrzega sobie prawo do używania określonego gatunku ziemniaków podczas produkcji. Naturalnie ziemniaki aby stały się chipsami muszą przejść przez obróbkę termiczną zwaną potocznie kąpielą w gorącym oleju. W produkcji używa się oleju roślinnego. Jest to bardzo ważne gdyż tłuszcz zwierzęcy zniekształca smak ziemniaków.

Chipsy to jedna z najbardziej popularnych przekąsek na świecie. Ich niepowtarzalny smak i kształt sprawia, że każdy choć raz ich spróbował. Niezależnie jaki smak lubimy najbardziej, należy pamiętać, że jest to przekąska uznawana przez lekarzy i dietetyków za niezdrową i nie należy włączać jej do codziennej diety.