Metody elektronicznego pomiaru czasu na zawodach

Każde zawody sportowe wymagają użycia urządzeń najnowszych generacji, które pozwalają na precyzyjny pomiar czasu. Dotyczy to nie tylko zawód dla biegaczy, ale również pływaków, rowerzystów i innych. Firmy, które oferują profesjonalny pomiar czasu, mają też w swojej ofercie promowanie zawodów sportowych.

Chipy jednorazowe stosowane na zawodach sportowych

elektroniczny pomiar czasuNajczęściej na stronach internetowych takich firm umieszczane są informacji o organizacji konkretnych zawodów. Dzięki temu jeszcze więcej uczestników może w nich wziąć udział. Zawody promowane są również na listach zapisów. Imprezy promowane są zarówno na stronie głównej firmy, ale także w newsach i newsletterach. Zawodnicy zostają poinformowani o kluczowych walorach danej imprezy. Najważniejszy jest jednak elektroniczny pomiar czasu, który odbywa się na takich zawodach sportowych. Obecnie najczęściej wykorzystywane są tutaj chipy elektroniczne. Są to chipy jednorazowe i bezzwrotne, które później zawodnik może zatrzymać dla siebie na pamiątkę. Chipy jednorazowe mają 100% skuteczność. Nigdy nie zawodzą, niezależnie od warunków pogodowych i rodzaju imprezy sportowej. Chipy jednorazowe nie są zwracane na mecie. Zazwyczaj mają one postać paska pianki, który jest umieszczany pod numerem zawodnika. Do numerów startowych zawodników najczęściej przyklejane są tzw. chipy pasywne. Są to chipy RFID. Ich zastosowanie jest bardzo podobne do stosowania kubeczków jednorazowych na zawodach sportowych.

Sprawdzają się one idealnie przy masowych imprezach, gdzie mierzy się czas kilkuset czy nawet kilku tysiącom zawodników. Numery startowe z chipami na imprezach masowych wydawane są wiele dni przed zawodami. Dzięki chipom jednorazowym można znacznie usprawnić całą logistykę związaną z przygotowaniem zawodów. Cena chipów jednorazowych jest naprawdę niewielka.