Malowanie proszkowe – zastosowanie

O malowaniu proszkowym słyszał chyba każdy z nas. Z pomocą tej metody pokrywane są niemal wszystkie powierzchnie. Dzięki niemu możliwe jest pokrycie powierzchni bez zacieków, które dotychczas stanowiły najważniejszy mankament malowania tradycyjnego. Całe szczęście dzięki malowaniu proszkowemu nie musimy już borykać się z takimi problemami. Na czym więc ono polega?

Usługi malowania proszkowego – Dębica

malowanie proszkowe dębicaProces malowania proszkowego przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich – niezwykle ważnym – jest oczyszczenie powierzchni ze wszelkich zanieczyszczeń i nierówności. Tak przygotowana jest w stanie przyjąć proszek. Po wykonaniu tego etapu powierzchnia cechuje się doskonałą przyczepnością, przez co proszek lepiej przylega do powierzchni malowanego elementu. Po tym etapie następuje kolejny, już właściwy – czyli nałożenie warstwy farby na powierzchnię. Przy użyciu odpowiedniego urządzenia farba, w której skład wchodzi żywica, dokładnie pokrywa przygotowaną wcześniej powierzchnię. Jednak nałożenie farby to nie wszystko. W przypadku tradycyjnego malowania, pozostawilibyśmy element do wyschnięcia. Jak wiemy farbę w tej metodzie stanowi proszek. Jak więc jest możliwe, że staje się on jednolitą taflą, która szczelnie pokrywa malowaną powierzchnię? Wszystko za sprawą utwardzania. Element umieszczany jest w piecu, w którym temperatura dochodzi nawet do 200 stopni Celsjusza. Nałożony proszek dzięki temu ulega stopieniu i polimeryzacji. Liczne zalety malowania proszkowego sprawiają, że zakładów oferujących tego typu usługę powstaje coraz więcej. Jeśli interesuje Cię malowanie proszkowe dębica jest miastem, które powinieneś koniecznie odwiedzić.

Malowanie proszkowe mimo że na pierwszy rzut oka nie przypomina skomplikowanego procesu, wymaga dużej wprawy. Dlatego też wybór odpowiedniej firmy, w ręce której powierzymy lakierowanie danego elementu musi być w pełni przemyślany.