Magazynowe odbojnice słupowe

Na rynku zabezpieczeń magazynowych znajdziemy wiele rodzajów odbojnic, które są dostosowane do różnych warunków. Jedne się nadają do zastosowanie na zewnątrz budynków, a inne mogą być umieszczone wewnątrz na podłodze, ścianie, lub suficie.

Wygląd odbojnic słupowych

odbojnice słupoweOrganizując przestrzeń w magazynie, lub na hali produkcyjnej, musimy pamiętać o wszelkich zagrożeniach jakie mogą mieć miejsce w trakcie pracy. Zabezpieczenia mają na celu ochronę mienia oraz chronią zatrudnionych ludzi. Odbojnice słupowe są jednym z modeli stosowanych w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych, parkingach, czy halach produkcyjnych. Mogą wyznaczać drogę do poruszania się, zabezpieczać elewację budynku przed zderzeniem z pojazdem, czy wydzielają konkretny obszar. Odbojnice mogą mieć różną wysokość i szerokość w zależności od zastosowania. Są wykonane z rur stalowych i grubych ściankach, dzięki czemu są odporne na odgniecenie i uszkodzenia nawet w kolizji z samochodem. Większość modeli odbojnic jest montowana pod podłogi za pomocą kotew, które się wkręca do podstawki, ale dostępne też są modele, które należy wbetonować. Słupowe odbojnice, jak i każde inne, są malowane proszkową farbą w kolorze żółtym, a następnie nanoszone są poprzeczne, czarne pasy. Dzięki zastosowanym odblaskom, odbojnice są dobrze widoczne nawet przy przyciemnionym świetle, lub kiedy zapada zmrok na dworze. Odbojnice często znajdują się przy bramach wjazdowych, aby je zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Bywa, że spotykamy je na prywatnych posesjach przy garażach.

Odbojnice są dość prostym produktem, ale bardzo skutecznym w swej prostocie. Ich zastosowanie znacznie zmniejsza koszty związane z naprawami elewacji budynku wynikającej ze zderzenia pojazdu ze ścianą, czy w wyniku zarysowań farby przez wózki widłowe.