Kilka słów o meblach z litego drewna

 

Architektura wnętrz jest niezwykle ciekawą i zajmującą dziedziną. Świat projektantów wnętrz budzi równie silne emocje i zainteresowanie, co świat projektantów ubrań i ogólnie rzecz ujmując – mody. Co jest zatem modne w obecnym sezonie? Jakich materiałów się używa? Dominuje styl klasyczny czy nowoczesny? Cenione są raczej ascetyczne wnętrza, czy te, pełne przepychu i sztukaterii?

Atrakcyjność i funkcjonalność mebli z litego drewna

meble z litego drewnaOczywiście trendy nigdy nie będą jednolite, zwłaszcza w przestrzeni projektowania wnętrz, ale od czasu do czasu widać wyraźną tendencję do zwiększania zainteresowania określonymi materiałami, fakturami, kształtami mebli czy też kolorystyką. Co jest zatem numerem jeden w tym sezonie? Jaki styl i materiały dominują aktualnie w świecie architektury wnętrz? Przede wszystkim należy wspomnieć, że w ostatnim czasie do łask wraca materiał, jakim jest drewno. Sprawdza się ono zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Drewno powoduje, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne, a o to przecież chodzi w naszym nowym mieszkaniu czy domu. Musimy się tam czuć swobodnie i bezpiecznie, a temu sprzyja dobór odpowiednich materiałów. Zatem ogromną popularnością cieszą się ostatnio meble z litego drewna. Trzeba przyznać, że łączą w sobie piękny, dostojny wygląd, a przy tym są maksymalnie funkcjonalne, ponieważ tego rodzaju materiał przetrwa długie lata. Do tego właściwie zakonserwowany praktycznie nie odczuje upływu czasu.

Projektanci wnętrz ostatnio bardzo lubią materiał, jakim jest drewno. W zasadzie trudno znaleźć jakąkolwiek wadę w tym rozwiązaniu. Nie dość, że estetycznie wygląda, dodając wnętrzu niepowtarzalnego uroku, to jeszcze jest trwały i niezwykle funkcjonalny. A przy tym łatwo z niego formować dowolne, rozmaite kształty i formy.