Kilka porad co do projektowania stron www

Chcąc zaprojektować jakąś dobrą stronę firmową, z której będzie korzystało wielu internautów należy pamiętać o różnych sprawach. Chciałbym tutaj przedstawić kilka kwestii które są niesamowicie ważne jeśli chodzi o atrakcyjność dla potencjalnego klienta. Nie można o nich zapominać jeśli chcecie by strona była popularna i często się z niej korzystało.

Na co internauci patrzą przeglądając strony www?

projektowanie stron www dla firmNa pewno z początku warto byłoby się zastanowić nad tym czego oczekuje internauta który wchodzi na tą stronę. Ogółem szata graficzna powinna być przyjemna dla oka, ale nie powinniście korzystać z niektórych nowoczesnych rozwiązań które naprawdę przeszkadzają w skutecznym korzystaniu z zasobów strony. Sam często się irytowałem wchodząc na stronę gdzie filmik się sam włączał, bądź byłem przekierowywany automatycznie na różne podstrony. Tak czy siak powinniście dać wolność wyboru internaucie co do tego z czego chciałby skorzystać. Na pewno oferta firmy jest najbardziej ważna dlatego powinna być łatwo dostępna. Trzeba o tym pamiętać, jeśli chcecie żeby odbiór strony był jak najlepszy. Większość ludzi wchodzi na konkretną witrynę jedynie na chwilę, gdzie jeśli nie znajdą w stosunkowo szybkim czasie tego czego szukają to po prostu ją opuszczą i już nie wrócą. Dlatego też powinniście się zastanowić co będzie najbardziej istotne w przypadku tej konkretnej firmy. Projektowanie stron www dla firm jest czymś naprawdę odpowiedzialnym. Bo trzeba myśleć o tym w jaki sposób wpłynie się na wizerunek firmy poprzez zastosowanie konkretnych elementów czy też funkcji na ich stronie. Dlatego trzeba wszystko gruntowanie przemyśleć, żeby internauci mieli dobre wrażenie o konkretnej firmie do której należy dana strona.

Poza tym nie można zapominać o takich sprawach jak szybkość działania strony oraz jej ogólna przejrzystość. Trzeba zwrócić na to uwagę, dostosowując to wszystko zarówno do komputerów jak i smartfonów, z których przecież tak wielu ludzi korzysta w obecnych czasach.