Język niemiecki w szkole językowej

Kiedy moja córka oświadczyła mi, że spotyka się z obcokrajowcem, a konkretnie Niemcem nie byłam zadowolona. A to dlatego, że po prostu byłam pewna, że nie będę mogła się z nim kontaktować. Po kilku miesiąc ich związku stwierdziłam, że czas coś zmienić w swoim życiu i nauczyć się języka niemieckiego. W końcu miałam dużo wolnego czasu, a takie zajęcia mogły wprowadzić trochę urozmaicenia do mojego życia.

Wybranie sprawdzonej szkoły językowej było dla mnie ważne

sprawdzona szkoła językowa z bydgoszczyPostanowiłam, że zamiast szukać korepetytora, który przychodziłby do mojego domu zapiszę się do jakiejś dobrej szkoły językowej. Chciałam żeby w szkole, do której będę chodzić pracowali prawdziwi profesjonaliści. Wiedziałam, że nauka języka od podstaw będzie pewnie ciężka, a więc chciałam by moim nauczycielem został ktoś, kto dobrze potrafi przekazać wiedzę i jest cierpliwy. Przy pomocy córki znalazłam jedną szkołę, która mnie zainteresowała. Była to sprawdzona szkoła językowa z Bydgoszczy, która mieściła się niedaleko mojego osiedla. W swojej ofercie miała zajęcia indywidualne, na które uczęszczałam przez prawie rok, a potem dołączyłam już do jeden z grup, w której było również dużo emerytów, takich jak ja. Moim zdaniem nauka w grupie jest o wiele fajniejsza – więcej się dzieje i można porozmawiać (oczywiście w obcym języku) z naprawdę świetnymi ludźmi. Z osobami z grupy zaprzyjaźniłam się na tyle, że nawet wspólnie wybraliśmy się w zeszłym roku na wycieczkę do Niemiec.

Szczerze mówiąc teraz po czasie już wiem, że języka niemieckiego zaczęłam się uczyć przede wszystkim dla siebie, nie tylko po to by móc dogadać się z moim zięciem. Każdy dzień wyglądał kiedyś dla mnie tak samo, a po rozpoczęciu nauki i poznaniu wspaniałych ludzi moje życie stało się o wiele ciekawsze. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. To, że bez problemu mogę rozmawiać z moim zięciem też oczywiście mnie cieszy.