Jeździłem z paletami do Anglii

 

Po ukończeniu technikum samochodowego w Toruniu nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Tak na prawdę nie chciałem iść na studia, ponieważ nie interesowała mnie dalsza perspektywa długoletniej nauki. W takiej sytuacji postanowiłem poszukać sobie porządnego zatrudnienia.

Transportowałem palety do kraju

transport palet z anglii do polskiW mojej okolicy znajdował się spory zakład, który produkował palety. Z ogłoszenia wywnioskowałem, że poszukiwali kierowcy. Rozmowa kwalifikacyjna poszła mi dobrze i dostałem pracę. Byłem z siebie zadowolony, ponieważ w końcu wiedziałem, że moje wykształcenie się do czegoś przydaje. Byłem odpowiedzialny za transport palet z Anglii do Polski. Na początku byłem trochę przestraszony, ponieważ nigdy nie jeździłem po Anglii. Na dodatek wiedziałem, że będzie czekała mnie bardzo długa trasa i nie wiedziałem czy sobie poradzę. Na szczęście firma była odpowiedzialna i na każdy wyjazd wysyłała po dwóch pracowników. To oznaczało, że będę jeździł z kolegą. Cieszyłem się, ponieważ to dawało mi większe poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej z perspektywy czasu pamiętam swoją pierwszą trasę. Bardzo się denerwowałem, ponieważ tyle kilometrów wydawało mi się czymś odległym. Przydzielono mi wtedy chłopaka o pięć lat starszego z którym od razu znalazłem wspólny język. Droga minęła szybko i bez żadnych problemów. Na dodatek na nowym stanowisku poczułem się jak ryba w wodzie i wiedziałem, że to jest właśnie to co chcę robić. Bycie kierowcą zawodowym pasowało do mojego stylu życia.

Na dodatek pasjonowałem się motoryzacją i lubiłem zwiedzać świat. W przyszłości miałem perspektywy wyjazdów z paletami do innych krajów. Jednak na początku musiałem sprawdzić się na tej płaszczyźnie. Na szczęście znakomicie dawałem sobie radę i nie było ze mną żadnych kłopotów.