Jaki kołowrotek spinningowy wybrać?

Wybierając się nad górskie zatoki aby zrelaksować się przy zasiadce spinningowej należy pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego kołowrotka spinningowego. Jednak jest wielu wędkarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typy wędkarstwem. Jak wybrać idealny kołowrotek do poławiania spinningowego.

Jak wybrać idealny kołowrotek spinningowy?

kołowrotki spinningoweDo każdego rodzaju wędkarstwa przeznaczone są inne kołowrotki. Sprzęt wykorzystywany przy metodzie gruntowej oraz spławikowej charakteryzują się zazwyczaj większymi rozmiarami. Kołowrotki spinningowe natomiast muszą być zbudowane tak aby łatwo i bez większych problemów można było rozwijać i zwijać żyłkę. Dobry kołowrotek spinningowy powinien posiadać odpowiednią liczbę łożysk oraz przekładni które w dużym stopniu ułatwią wabienie oraz holowanie złapanej ryby. Kołowrotki spinningowe stanowią integralną część wędziska i bez nich łowienie było by bardzo utrudnione. Przy zakupie kołowrotka musimy zwrócić uwagę na takie parametry jak: pojemność szpuli oraz to z jakich materiałów kołowrotek został wykonany. Wile wędkarzy twierdzi, że to nie ilość łożysk a ich jakość jest najważniejsza. Jest to indywidualna decyzja każdego wędkarza, który powinien dobrać kołowrotek pod swoje indywidualne preferencje. Do produkcji tego typu kołowrotków wykorzystuje się wiele materiałów jednak najczęściej wykorzystywane są: grafit oraz aluminium. Przed zakupem kołowrotka warto upewnić się czy kołowrotek wykonany jest z dobry materiałów oraz sprawdzić czy wszystkie elementy z których jest zbudowany gładko chodzą oraz czy się w żaden sposób nie przycinają. 

Reasumując kupno kołowrotka spinningowego nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Jest to decyzja, która może zaważyć o naszych przyszłych połowach. Dlatego nie należy kupować produktów najtańszych a skupić się na produktach sprawdzonej firmy posiadającej pozytywne recenzje na rynku wędkarskim.