Jaką porcelanę angielską wybrać na rocznicę?

Dla wielu osób najważniejsza jest rodzina, a na pierwszym miejscu stawiamy naszych rodziców. To dzięki nim jesteśmy na tym świecie i zawdzięczamy im bardzo wiele, od wychowania po edukację. Z czasem, wraz z wiekiem, stajemy się coraz bardziej sentymentalni. Dlatego też zbliżająca się rocznika moich rodziców jest doskonała okazją, aby podarować im idealny i niebanalny prezent.

Ponadczasowy styl angielskiej porcelany

porcelana angielskaPorcelana uważana jest dla mnie za produkt wielowymiarowy. Niemal na każdym pchlim targu czy w galerii antyków jest jej wiele. Każdy z tych produktów może być autentykiem i posiadać wartość historyczną. Mój wybór padł na coś unikalnego. Porcelana angielska dla mnie, ale i moich rodziców zawsze uchodziła za pasję, którą sam nadal podtrzymuję. Nauczyłem się odróżniać autentyki, sprawdzając między innymi sygnatury zdradzające pochodzenie porcelany, jej wiek, autora projektu czy zdobień. Ja postanowiłem poszukać unikalnego zestawu z tak zwanej Starej Anglii. Jest to okres z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Zdobienia opierały się wówczas głównie na motywach z Dalekiego wschodu, a wzornictwo wykonane było w kolorze niebieskim. Udało mi się zebrać doskonałej jakości zestaw porcelany składający się z dużego, litrowego imbryka do herbaty lub kawy. Dodatkowo zakupiłem cztery filiżanki ze spodkami oraz cukierniczkę i mlecznik, bez którego popołudniowa herbatka w Anglii jest niemalże niemożliwa.

W moim domu porcelana angielska nigdy nie przestanie być modna. Moi rodzice byli zachwyceni unikalnym zestawem porcelany, jaki podarowałem im na rocznicę. Był on niebanalny, posiadał nieuszkodzoną strukturę masy porcelanowej i posiadał przepiękne kolory, kojarzone właśnie z porcelaną, pochodzącą z Anglii. Znalazł on swoje miejsce na samym szczycie kolekcji moich rodziców.