Fototermoliza wykorzystywana w depilacji laserowej

Sposobów na usuwanie owłosienia jest całkiem sporo. Zazwyczaj wybiera się je w zależności od indywidualnej odporności na ból oraz kosztów. Z różnych metod depilacji korzystają przede wszystkim kobiety. Większość kobiet depiluje się maszynkami do golenia.

Wiązka światła laserowego działająca powierzchniowo na skórę

laserowa depilacja wrocławNa rynku pojawiły się także specjalne kremy depilacyjne. Jeśli chodzi o kremy, to działają one bardzo ostro na skórę i często prowadzą do podrażnień. Istnieją metody depilacji mechanicznej np. plastrami lub woskiem do depilacji. Nowoczesną metodą pozbywania się owłosienia z różnych miejsc jest depilacja laserowa. Coraz więcej kobiet decyduje się na usuwanie owłosienia przy pomocy tej metody. Warto wyjaśnić, na czym polega zabieg depilacji laserowej. Wykorzystuje się tutaj proces, jakim jest fototermoliza. Jak sama nazwa wskazuje, laserowa depilacja wrocław polega na wytwarzaniu laserowego światła, które wnika głęboko do skóry. W skórze znajduje się barwnik. Gromadzi się on przede wszystkim w mieszkach włosowych. Światło lasera dociera właśnie do tego barwnika, czyli melaniny. To melanina decyduje o karnacji skóry. Im więcej melaniny, tym skóra wydaje się być ciemniejsza, bardziej opalona. Światło lasera związane jest oczywiście z dużą ilością ciepła. Jeśli takie ciepło działa przez jakiś czas na mieszki włosowe, dochodzi do ich termolizy, czyli zniszczenia. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo depilacji laserowej, to nie ma się czym przejmować, ponieważ jest to metoda bardzo bezpieczna.

Energia lasera nie jest szkodliwa dla człowieka. Wiązka światła nie wnika głębiej niż mieszki włosowe, więc nie jest w stanie uszkodzić elementów znajdujących się głęboko w skórze właściwej. Laser działa powierzchniowo. Oprócz tego nowoczesne lasery posiadają funkcje chłodzące, dzięki czemu depilacja nie jest bolesna.