Ekstrakcje zębów stałych w gabinecie chirurgicznym

Większość lekarzy dentystów radzi sobie z ekstrakcją zębów stałych bez żadnych problemów. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy stomatolog nie jest w stanie usunąć zęba, korzystając z metod, jakie ma do dyspozycji w gabinecie. W takiej sytuacji dentysta musi skierować pacjenta do specjalisty.

Interwencje chirurgiczne związane z zębami mądrości

sprawdzony chirurg stomatolog z WrocławiaMożna korzystać z usług chirurga stomatologa w ramach ubezpieczenia NFZ, ale oczywiście można też umówić się na wizytę prywatną (w gabinetach prywatnych kolejki są znacznie mniejsze). Zanim jednak pacjent pojawi się na wizycie w gabinecie chirurga stomatologa, musi wykonać zdjęcie rentgenowskie zęba, którego dotyczy problem. Takie zdjęcia rentgenowskie wykonuje się w wielu ośrodkach zdrowia i są one płatne. Koszt zdjęcia rentgenowskiego punktowego to zazwyczaj kilkanaście złotych. Na zdjęciu punktowym znajduje się obraz jednego zęba. Nie trzeba posiadać specjalnego skierowania na wykonanie zdjęcia. Czasem sprawdzony chirurg stomatolog z Wrocławia wymaga zdjęcia pantomograficznego, czyli takiego, które obejmuje oba łuki zębowe. Dzięki temu chirurg może od razu ocenić wszystkie zęby i w razie czego zlecić wykonanie następnych zabiegów. Ekstrakcje zębów stałych w gabinecie chirurga wykonywane są najczęściej poprzez nacinanie dziąsła. Jeśli ząb ma bardzo głęboki korzeń, jest dobrze osadzony, to nacięcie dziąsła będzie po prostu konieczne.

Chirurg stomatolog przeprowadza również interwencje chirurgiczne związane z zębami mądrości, czyli z ósemkami. Ósemki to zęby, których nie wyrywa się w zwykłych gabinetach stomatologicznych, gdyż dostęp do nich jest bardzo trudny. Po ekstrakcji zęba stałego chirurg zszywa dziąsło, a oprócz tego pacjent przyjmuje antybiotyk penetrujący do tkanki kostnej, by nie doszło do zakażeń bakteryjnych w obrębie rany.