Eksport win z Polski

Polska jak się okazuje jest jednym z lepszych producentów słodkiego wina na skalę Europejską. Większość osób myśli że wina są głównie sprowadzane z Francji czy Włoszech, lecz mało kto wie, ze Polska jest również dużym liderem jeżeli chodzi o słodkie wina, a wszystko to za sprawą bardzo słodkich odmian winogron jakie rosną w Polsce i może ie są imponujące pod względem rozmiarów jak te egzotyczne bo są o wiele mniejsze,a le zawartość fruktozy jest prawie pięć razy większa niż w innych importowanych winogronach.

Polskie wina popularne na całym świecie 

słodkie wina z PolskiDodatkowo słodkie wina z Polski zdobywają coraz więcej nagród na międzynarodowych konkursach, gdzie są jednymi z najlepszych słodkich win w swojej kategorii. W Polsce nie jest popularna, aż tak mocno produkcja win wytrawnych, gdyż nasze warunki atmosferyczne w okresie letnim bardzo mocno i w szybkim tempie powoduj dojrzewanie naszych rodzimych odmian winogron, które są bardzo słodkie. Trzeba za to zebrać ich o wiele większą ilość, gdyż ze względu na małe rozmiary dają mniej soku. Fakt faktem jest on bardziej słodki, lecz do win ze słodkością nie można przesadzać, też tworzenie win to istna sztuka kulinarna dla wielu znawców win. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich hodowców winogron, gdyż wraz z rosnącą pozycją Polski w tej branży, zamówienia na nasze wina będą napływać  całego świata, także będą bardzo dobre ceny za winogrona, co bardzo ucieszy hodowców, że branż a a końcu mocno pnie się do góry.

Cieszy nas fakt, że Polska tak dobrze stoi z produkcją wina, gdyż bądź co bądź alkohol w Polsce jest częścią kultury od niepamiętnych czasów. Jest to dowód na to, że Polska to silna marka nawet w tak trudnej sztuce jaką jest winiarstwo, gdyż trzeba być mocnym by konkurować z Francją czy Włochami.