Efektywna regeneracja wtryskiwaczy

Nowoczesne silniki wysokoprężne znacznie różnią się od dawniejszych modeli. Aktualnie samochody z silnikiem diesla są wyposażone w systemy Common Rail, które powodują wysoką kulturę pracy pojazdu. Ze względu na pracę pod dużym ciśnieniem oraz zanieczyszczenia paliwa, konieczna może się okazać regeneracja wtryskiwaczy. Czy rzeczywiście warto decydować się na takie rozwiązanie?

Korzystamy z zalet regeneracji wtryskiwaczy

wtryskiwacze świętokrzyskieWymiana albo regeneracja wtryskiwacza może się okazać niezbędna w różnych przypadkach. Pierwszym z nich są problemy z odpalaniem pojazdu na zimnym silniku, kolejnym spadem mocy silnika. Jeżeli w czasie jazdy albo po rozruchu z rury wydechowej się wydobywają białe albo czarne spaliny, zdecydowanie warto także zająć się wtryskiwaczami. Tyczy się to również wzrostu zużycia paliwa, pojawiającej się kontrolki check engine oraz w czasie pojawiania się specyficznego stukania z silnika, a także gdy silnik po nagrzaniu gaśnie albo pojawiają się trudności z jego wyłączeniem. W takich wypadkach bezzwłocznie należy udać się do warsztatu samochodowego. Jeżeli interesują nas regenerowane wtryskiwacze świętokrzyskie jest odpowiednim województwem. Możemy tam znaleźć specjalistów zajmujących się ustaleniem przyczyn złej pracy wtryskiwaczy oraz ich usunięciem. Niedziałające wtryskiwacze mogą powodować wypalenie tłoków, zatarcie się turbosprężarki, zatarcie silnika albo zniszczenie pompy wtryskowej. Specjaliści w pierwszej kolejności oceniają czy wtryskiwacze nie są skorodowane i uszkodzone mechaniczne.

Pierwszym etapem regeneracji wtryskiwaczy jest dokładne mycie wstępne, demontowanie wtryskiwacza, rozdzielanie elementów i wybieranie takich, które nadają się do ponownego użycia. Te części zostają powtórnie umyte, natomiast w miejsce pozostałych dobierane są części zamienne. Po ich właściwym dobraniu dokonuje się ponownego montażu wtryskiwaczy, co wymaga ogromnej wiedzy oraz precyzji.