Dobry kołowrotek to podstawa

Wędkarzy można podzielić na dwa podstawowe typy. W pierwszej grupie znajdują się na tacy łowiący tylko i wyłącznie dla przyjemności i nie zależy im na jakichś szczególnych osiągnięciach. Druga grupa to natomiast zapaleni łowcy dużych okazów. Jedni i drudzy potrzebują żyłek, wędek, kołowrotków i tym podobnych, bo bez tego nie są w stanie nic zrobić. Dobry sprzęt to warunek konieczny.

Funkcje i zalety kołowrotka

mikado kołowrotkiKażdy sprzęt bez względu na jego zastosowanie i przeznaczenie ma pewne określone funkcje, które musi spełniać. Mikado kołowrotki to naprawdę zaawansowani przedstawiciele tej grupy, dzięki swojej wysokiej jakości sprzęt ten znacząco ułatwia poradzenie sobie nawet z trudnym przeciwnikiem, jakim jest bez wątpienia ryba o dużej wadze. Taki sprzęt nie służy tylko i wyłącznie do zwykłego zwijania żyłki lub plecionki przy pomocy korby. Trzeba wiedzieć, że duża ryba potrafi rozwijać żyłkę i właśnie wtedy przydaje się hamulec, który jest w każdym takim kołowrotku zainstalowany. Ktoś, kto wie jak właściwie używać takiego kołowrotka z dobrym hamulcem, może zmęczyć rybę przez długie i nieustanne holowanie. Dzięki takiemu postępowaniu będzie mu znacznie łatwiej wyciągnąć ją na brzeg, bo po prostu nie będzie miała już sił do tego, aby dalej walczyć. Każdy, kto przyjrzał się ofercie kołowrotków w sklepie wędkarskim, wie, że mogą wyglądać one bardzo różnie. Jest tak przede wszystkim dlatego, że mają inne zadania.

Do każdej metody wędkowania powinno się stosować zupełnie inny przystosowany do niej sprzęt. To znacząco zwiększa skuteczność. Kołowrotkiem muchowym nie można przecież łowić na spławik, bo się on do tego po prostu nie nadaje ze względu na swoją konstrukcję. Tego typu wiedzę powinien posiadać każdy, kto chce się na poważnie zająć wędkarstwem i mieć dobre wyniki.